Výhra pro Čišu. Plzeň ve smutném odpoledni skolila Spartu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 28. červen 2020 21:52
106134824_10158488693618664_2284790766143723570_o Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve třetím kole nadstavby Spartu 2:1 a uctili tak nejlepším možným způsobem památku v neděli zesnulého Mariána Čišovského. O své výhře rozhodli Západočeši ve druhé půli, kdy se trefili Tomáš Chorý a Ondřej Mihálik. V závěru už jen snížil Moberg Karlsson.

Zápas, kterému předcházela minuta potlesku na počest dnes zesnulého Mariána Čišovského, začali daleko aktivněji hosté ze Sparty. V 15. minutě také měli Pražané první velkou šanci. Dočkal napřáhl z velké dálky a Hruška se jen ohlédl, jak míč olízl břevno jeho branky. Plzeň ožila až po dvaceti minutách hry. Nejprve hlavičkoval nad Mihálik, o chvíli později zase Kayamba po obrovské hrubce obrany hostů nedokázal prostřelit Nitu.

Ve druhé půli se hra dost kouskovala, v 53. minutě vystrašil Nitu Mihálik, jehož střela skončila jen kousek od levé tyče. O tři minuty později už se Viktoriáni dočkali. Na centr Hořavy si naskočil Tomáš Chorý a zavěsil. Jeho radost byla výmluvná. Obě ruce zamířily k nebi na počest Mariána Čišovského. V 58. minutě zachránil hosty od dalšího inkasovaného gólu Nita, který konečky prstů vyrazil pokus Mihálika. V 65. minutě už Spartu nezachránilo nic. Chorý se tentokrát proměnil v asistenta a důrazný Ondřej Mihálik dostal míč do sítě. Další velké příležitosti měli posléze Havel s Kopicem, ani jeden z nich si ale s šancí neporadil dobře. Viktoriáni nakonec dohrávali zápas o deseti, když byl v 85. minutě vyloučen Kopic. V 89. minutě navíc zdramatizoval duel Moberg Karlsson, který zaskočil Hrušku. Na víc už se ale hosté nezmohli.