Viktoriáni: Nepopsatelné pocity. Guľa chválil hráče, jak těžkou situaci zvládli

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 28. červen 2020 22:11
84092150_10158488696668664_8250220077928531531_o Foto: FCVP

Jen pár hodin před tradičně velkým zápasem se Spartou vládl v kabině Viktorie Plzeň obrovský smutek. Právě ráno před zápasem proti Spartě totiž přišla tragická zpráva o skonu bývalého stopera Viktorie Mariána Čišovského. "To, co jsme zažili ráno v kabině, je nepopsatelný pocit, věřím, že už se to nestane. Chcete vidět hráče, jak se těší, jak se radují ze života. Ten moment byl velmi nepříjemný. O to větší uznání, že to hráči takhle zvládli," řekl na tiskové konferenci po zápase Adrian Guľa po výhře 2:1.

Foto: FCVP

„Bylo třeba, abychom si k tomu něco řekli, protože to bylo velmi silné. Děkuji panu Šádkovi a zkušeným hráčům, že to uchopili takovým způsobem. Jsem rád, že se nám podařilo zápas velmi solidně odehrát a ještě i vyhrát, což je v tento moment skoro nepodstatné. Bylo důležité, aby kluci vyslali takový signál svému kamarádovi a velkému člověku,“ řekl Adrian Guľa.

„Bylo to nepříjemné. Když jsme se ráno střetli, tak jsme byli všichni smutní. Nezbývalo nám nic jiného, než ukázat na hřišti, jaký byl Čiša bojovník celý svůj život. Vítězství bylo hlavně pro něj,“ uvedl střelec nakonec vítězné branky Ondřej Mihálik.

Podle dalšího střelce Tomáše Chorého se aktuální pocity nedají slovy popsat. „Po celé České a Slovenské republice lidem píchlo u srdce. Zpráva je to strašně smutná," prohlásil.

Martina Čišovská přišla na zápas s celou rodinou. Foto: FCVP

Viktoriáni i přes nelehkou situaci utkání proti Letenským zvládli, zvítězili 2:1. „Bylo to náročné. Tempo zápasu bylo dost vysoké, hrálo se nahoru dolů a určitě jsme strašně rádi, že jsme to zvládli a Mariánovi jsme poslali výhru,“ uvedl Mihálik. Druhý poločas byl podle Tomáše Chorého mnohem lepší. „Zlomili jsme to a jsem strašně šťastný, že jsme výhru poslali Mariánovi a že u toho byla celá jeho rodina,“ okomentoval vítězství vysoký útočník.

Právě střelce obou branek velmi chválil lodivod Viktorie. „Tomáš podal velmi dobrý výkon. Byl připravený mentálně, fyzicky i takticky na to, jak nám může pomoct v průběhu zápasu. Je velmi podstatné, že když náhodou přijde zranění, tak je schopný ve 20. minutě nastoupit a podat velmi solidní výkon,“ dodal Guľa.

Ondřej Mihálik se pak po podpisu tříleté smlouvy v týdnu hned odměnil vítěznou brankou se Spartou. „Je to velmi důležitý bod v psychice hráče, že víte, komu patříte a na jak dlouho. Ukázal svůj velký potenciál, na základě kterého ho klub koupil, za což jsem velmi rád. Byl velmi platný, je rychlý, má velmi dobré zakončení, finální přihrávku. Jeho pracovitost, nastavení a talent předurčuje tomu, že to z něho dostaneme a bude platným hráčem. Dokáže hrát minimálně na dvou pozicích, což je velmi důležité v dnešním vnímání fotbalu,“ zakončil Adrian Guľa.