Volně pobíhající pes způsobil nehodu. Policisté hledají majitele

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 15. listopad 2021 19:16
Volně pobíhající pes způsobil nehodu. Policisté hledají majitele Foto: Policie ČR

Policisté pátrají po majiteli německého ovčáka, který volně pobíhal po hlavním tahu I/26 u Horšovského Týna a způsobil tak nehodu osobního auta. Zvíře střet s vozidlem nepřežilo.

Domažličtí dopravní policisté se obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 10. listopadu 2021 v 5 hodin na silnici I. třídy číslo 26 mezi Horšovským Týnem a odbočkou na Svatou Annu. "Řidič osobního automobilu tovární značky Audi A6 jel ve směru jízdy od obce Horšovský Týn. Nedokázal zabránit střetu se psem (německý ovčák nebo jeho kříženec), který mu náhle vběhl z pravé strany do jízdní dráhy, a došlo ke střetu. Pes byl při srážce usmrcen a řidič havaroval mimo pozemní komunikaci," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Škoda na vozidle Audi byla vyčíslena na 198 tisíc korun. "Majitel psa nezabránil volnému pobíhání po pozemní komunikaci. Nyní po totožnosti majitele psa pátráme," dodala policejní mluvčí.

Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě vedoucí ke zjištění majitele psa, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.

ViewImage 1