Volejbaloví mistři už znají jméno nového kouče. Karlovarsko povede Martin Kop

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 17. únor 2023 11:01
Volejbaloví mistři už znají jméno nového kouče. Karlovarsko povede Martin Kop Foto: VK Karlovarsko

Úspěšného trenéra Jiřího Nováka vystřídá u volejbalistů Karlovarska po skončení sezony jeho současný asistent Martin Kop. Tým trojnásobných extraligových mistrů převezme se začátkem letní přípravy.

"Nabídka z klubu, který vyhrává tituly a za poslední roky si udělal i skvělé jméno v evropských pohárech, je pro mě určitě největší výzvou. Na tu práci se moc těším," svěřil se třiapadesátiletý Kop.

Bývalý reprezentační smečař Martin Kop začal sbírat trenérské zkušenosti v Rakousku, kde zároveň končil svou hráčskou kariéru. V zemi jižních sousedů vystřídal postupně tři kluby a působil i u reprezentace juniorů. Tým hotVolleys Vídeň dovedl k titulu v nejvyšší soutěži i ve Středoevropské lize MEVZA. V české extralize byl Kop hlavním trenérem Příbrami a Odoleny Vody, s níž v loňské sezoně postoupil do extraligového semifinále.

"Měli jsme na stole mnoho jmen z Česka i ze zahraničí," prozradil předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný. "Po zevrubné analýze jsme se rozhodli pro pokračování české cesty, a tak bude do funkce hlavního trenéra jmenován Martin Kop. Působí jako asistent Jiřího Nováka v klubu i u reprezentace a zároveň má sám zkušenosti s vedením týmů i jako hlavní trenér."

Jiří Novák uzavírá své angažmá na západě Čech po osmi letech, důvodem je jeho plný úvazek u národního mužstva. Rok před ním vedl Karlovarsko Petr Brom, a tak je Martin Kop v pořadí třetím hlavním trenérem v historii klubu. "Jsme naprosto přesvědčeni o jeho trenérských kvalitách a schopnostech a věříme tomu, že s naší pomocí bude schopen vést i velký tým," uvedl na Kopovu adresu předseda Novotný. Manažer a spolumajitel klubu Jan Meruna doplnil: "Jsem rád, že ve funkci hlavního trenéra našeho A-týmu bude působit ten, který zdejší prostředí zná a sdílí filozofii i sportovní nastavení klubu. Pevně věřím, že Martin Kop hladce naváže na kvalitní práci trenéra Jiřího Nováka."

Díky intenzivní spolupráci Nováka s Kopem na klubové i reprezentační úrovni se dá očekávat, že se tvář a herní projev A-týmu Karlovarska příliš nezmění. "Ani já to nečekám, na druhou stranu se to bude odvíjet i od složení družstva na novou sezonu, které se bude teprve tvořit," poznamenal Kop. "Teď ale máme před sebou ještě společný zbytek sezony, a to se pro nás absolutně nic nemění. Vím, co je moje práce, té se budu stoprocentně věnovat."