×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Vochovské dožínky 2023 můžete slavit již v sobotu!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 1. září 2023 13:05
Vochovské dožínky 2023 můžete slavit již v sobotu! Foto: FB Obec Vochov

Dožínky jsou svátkem sklizně, který se slaví na konci žní. Ve Vochově letos proběhne již druhý ročník oslav tohoto svátku v sobotu 2. 9.

Vochovské dožínky nabízí odpolední program pro všechny věkové generace včetně večerního programu, který bude zakončen koncertem.

Letošní Vochovské dožínky budou velkolepé - při plánování akce jsme se nedrželi při zemi a povedlo se nám připravit doopravdy zajímavý program pro všechny věkové kategorie,” odtajňuje starostka obce Eliška Svejkovská (SOVa).

Ve sportovním areálu Vochov, kde akce bude probíhat, na návštěvníky čeká netradiční skákací hrad, rodeo býk, simulátor dojení krávy, jízda na koni nebo projížďka na traktoru. Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší účastníky “Pro děti máme připravené velkoformátové omalovánky, Senza Hrátky, minizoo nebo tematický fotokoutek,” doplňuje starostka obce.

Ve stejný den bude v našem regionu probíhat i akce “Poznej svůj mikroregion Touškovsko” jehož zakončení proběhne právě na Vochovských dožínkách, kde pro účastníky máme připravené občerstvení a také losování o hodnotné ceny,” dodává místostarosta obce Jan Altman (SOVa).

Jelikož jsou dožínky především oslavou, bude samozřejmě připraven program i pro dospělé, který bude zahrnovat například pivní či silové soutěže či jízdu na rodeo býkovi. Organizátoři nezapomněli ani na tombolu, ve které bude více než 150 cen. Hlavní cenou v tombole je víkendový pobyt na statku s netradičním zážitkem.

Při plánování Vochovských dožínek jsme se zaměřili na základní myšlenku celé akce – spojit sousedy a umožnit jim prožít společný čas. Chceme povzbuzovat vzájemné poznávání sousedů prostřednictvím sportovních aktivit a pivních disciplín pro jednotlivce i týmy. Bude to nejen o hře o hodnotné ceny, ale také o budování nových přátelství a získání sousedské prestiže,” slibuje si Svejkovská.

Akce bude zahájena v sobotu 2. září v 15:00 ve sportovním areálu Vochov a je naplánován i večerní program - grilované prase, koktejly a pivo. O večerní zábavu se postará kapela Simply Cover Band. “Odhadujeme, že účast na letošních dožínkách bude oproti prvnímu ročníku až dvojnásobná a to kvůli zajímavému programu, spojení akce s Mikroregionem Touškovsko, skvělým aktivitám pro děti i večernímu koncertu. Věříme, že akce se povede tak, jak jsme ji několik měsíců připravovali a plánovali,” shodují se Svejkovská s Altmanem.