Vítězný vstup do ligy. Viktoria zdolala posílenou Mladou Boleslav

Od - neděle, 25. červenec 2021 17:55
Vítězný vstup do ligy. Viktoria zdolala posílenou Mladou Boleslav ilustrační/FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli úspěšně vstup do nového ročníku Fortuna:ligy. Na domácím hřišti udolali hodně posílenou Mladou Boleslav 2:1. Oba góly vstřelila Viktoria v první půli, když se prosadili Jean David Beauguel a Radim Řezník, hosté ve druhé půli pouze snížili z kopačky Škody.

Úvod zápasu příliš pohledný nebyl. Mladá Boleslav, která přes léto výrazně posílila, měla sice častěji míč na kopačkách, Hrušku ale příliš neohrožovala. Viktoria se dlouho trápila a první šanci si vytvořila až ve 28. minutě. Ovšem na rozdíl od jiných zápasů, ji ihned proměnila. Pernicův nákop se dostal ke Káčerovi, ten přenechal míč Jeanu Davidu Beaugelovi, a ten zakončil naprosto suverénně. Ve 26. minutě se po dalším závaru před brankou Středočechů dostal míč k Radimu Řezníkovi, který si počínal podobně, jak předtím Beauguel – nedal Šedovi sebemenší šanci zasáhnout.

Krátce po začátku druhé půle mohli hosté snížit. Škodův lob ale zastavilo břevno. Západočeši se ovšem z varování nepoučili a v 62. minutě už jim nepomohlo nic. Ewerton se uvolnil přes Řezníka a Škoda pohodlně zakončil do prázdné branky. V 79. minutě měl Hruška velké problémy se střelou Dancáka, kterou vykopl na poslední chvíli nohou. V 88. minutě mohl definitivně rozhodnout Janošek, po souhře dvou střídajících hráčů s Ba Louou mu ale míč hosté včas ukopli. V závěru zápasu už se Středočeši na větší tlak nezmohli, a tak se Viktoria mohla radovat z hodně cenné výhry.