Vítězný návrat po koronavirové přestávce. Viktoria porazila Budějovice

Od - neděle, 4. duben 2021 20:30
PLZCEB-2021-kalvi-report Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté prožili úspěšný návrat na trávníky po koronavirové pauze. Ve 25. kole Fortuna ligy porazili na domácím hřišti budějovické Dynamo 2:1. Západočechy poslal do vedení Lukáš Kalvach, v nastaveném čase první půle srovnal Novák. O výhře Viktorie nakonec rozhodl v 56. minutě Šimon Falta.

Plzeň odehrála poslední zápas před měsícem, a tak na ní byla znát velká natěšenost. Jen za prvních 15 minut rozehrávali Západočeši šest rohových kopů, měli obrovskou převahu, ale k vážné šanci žádný z nich nevedl. Ve 20. minutě se domácí dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení, Ba Loua ale z ideální pozice přestřelil. O pět minut později mohlo nečekaně udeřit na druhé straně. Staněk nezvládl rozehrávku, při odkopu napálil Javorka a byl hodně rád, že míč skončil nad břevnem. Ve 27. minutě zachránil Dynamo Vorel, když vychytal hlavičkujícího Kašu, Viktoria se ale nakonec přecijen dočkala z následného rohového kopu. Po rozehrávce se do míče opřel z voleje Lukáš Kalvach a jeho dalekonosná rána zapadla k tyči. Ve 34. minutě byla Plzeň hodně blízko druhé trefy. Střelu Ba Louy vyrazil Vorel na břevno, pak míč spadl ještě na tyč a před brankovou čáru. Když už to vypadalo, že půjde do šaten spokojenější Viktoria, načechral míč v nastaveném čase Čolič na hlavu Pavlu Novákovi, a ten nedal Staňkovi šanci.

Hned ve 49. minutě mohl poslat Viktorii do vedení Čermák, Vorel byl ale proti. O tři minuty později zase zkazila radost domácím horní tyč, kterou trefil Beauguel. V 56. minutě už Západočeši slavili. Výborně hrající Ba Loua našel nekrytého Šimona Faltu, který z ideální pozice zakončil střelou pod horní tyč. Plzeň se po vedoucí brance uklidnila a prakticky držela míč jen na svých kopačkách. V 76. minutě střídající Šulc přihrál Faltovi, krajní záložník Viktorie byl ale na poslední chvíli zablokovaný. O deset minut později mohl definitivně rozhodnout Ondrášek, špičkou kopačky však těsně minul levou tyč. Plzeňany už to ale nakonec mrzet nemuselo, poměrně v klidu dovedli zápas k zasloužené výhře.