Téměř rok čekání na gól. Nerozmýšlel jsem se a napálil míč, popsal Kalvach výstavní trefu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 4. duben 2021 22:39
i1085clanekkalvach foto: FCVP

Když se trefí, stojí to za to. Plzeňský fotbalista Lukáš Kalvach dlouho čekal na první gól v letošní sezóně, dočkal se až ve 25. kole proti Českým Budějovicím a výstavním volejem pomohl Viktorii k vítězství 2:1. "Určitě je to úleva. Gól jsem v lize nedal skoro rok, takže jsem opravdu rád, že jsem se konečně trefil. A hlavně, že nám to pomohlo ke třem bodům," prohlásil.

Foto: FCVP

Váš gól byl výstavní, jak byste ho popsal? Bylo to celkem rychlé. Stoper od nich to odhlavičkoval, já se nijak nerozmýšlel a prostě to napálil. Jsem rád, že to tam konečně padlo. Gól jsem v lize nedal skoro rok.

Vyprodukovali jste 21 střel, dali ale jen dva góly. Není to málo? Příležitostí jak v prvním, tak v druhém poločase jsme měli celkem dost. Škoda, že produktivita nebyla lepší a zápas jsme si neudělali trošku lehčí. Na druhou stranu Budějky jsou nepříjemný soupeř. I takové vítězství je pro nás důležité, protože nás teď čeká hodně zápasů.

Zápas jste nehráli od 6. března. Jak moc vám to chybělo? Hodně. Ta pauza byl dlouhá, skoro měsíc. Myslím, že jsme se všichni moc těšili, bylo to i dneska vidět. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a zaslouženě vyhráli. Spíš jsme byli v zápase nastavení tak, že do toho jdeme naplno a nevnímali jsme, že jsme měsíc nehráli.

Teď vás čeká nabitý kalendář, vyhovuje vám to? Hodně zápasů v rychlém sledu bylo i minulý rok, kdy nám to vyšlo. Věřím, že na vítězné vlně pojedeme i teď, že postoupíme ve středu do semifinále poháru a potvrdíme to i v lize v Karviné.