Vítězná série skončila. Škodovka padla v derby

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 14. říjen 2021 20:23
Vítězná série skončila. Škodovka padla v derby Foto: HC Škoda Plzeň

Po pěti vítězných zápasech v řadě za sebou hokejisté Plzně narazili. V západočeském derby nestačili na Karlovy Vary a na jejich ledě prohráli 0:3.

Jako první v utkání zahrozil Bulíř, leč dorážkou si na Novotného nepřišel. Po chvilce se na muže s maskou Energie řítil Blomstrand, ani on skórem nepohnul. A když za nedlouho poté orazítkoval Schleiss z mezikruží břevno, platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. V přečíslení tři na dva oslovil od pravého mantinelu Koblasa mezi kruhy osamoceného Jiřího Kulicha, jenž zamířil přesně do horního růžku. Z podobného místa se vzápětí dostal k zakončení i Parkkonen, nyní gólman indiánů, který poprvé v životě okusil pocit západočeského derby, stihl zakročit.

V úvodu prostřední části domácí ustáli oslabení a v plném stavu hned hrozil Rachůnek, který se dostal za obranu Škody, protečováním ovšem pouze vyprášil betony plzeňskému strážci svatyně. Poté na levé straně jedovatě vypálil Mertl, spoluhráči se ještě dostali k dorážkám, skóre se neměnilo. A to ani při hře čtyři na čtyři, která následovala. Za nedlouho poté v přečíslení dvou na jednoho oslovil Kodýtek Schleisse, tomu včas puk vypíchl Novotný.

Poslední dvacetiminutovka začala netradičně, oba celky se dostaly ke hře ve třech bruslařích. Šance se zrodila ale až poté, když Jiříček oslovil na levém kruhu Bulíře, který si ještě posunul kotouč na střed, ovšem brankář Karlových Varů opět zvládl zakročit. Vzápětí se již skóre měnilo. Ihned po buly se dostal k zakončení mezi kruhy Jiří Průžek a dodal svým barvám klid. Snížit mohl v samostatném úniku Bulíř, byl ovšem faulován a sudí nařídili trestné střílení. Ani to však modrobílým nepomohlo, Blomstrandovi klička vyšla, ale Novotný ji přečetl. V závěru ještě Škoda vyšperkovala přesilovou hru odvoláním gólmana, ovšem udeřili opět domácí, prázdnou klec trefil Martin Kohout. Energie tak i přes velkou střeleckou převahu soupeře zastavila sérii pěti nezdarů, zároveň i stejně dlouhou šňůru vítězství Plzně.

hcplzen.cz