Vítězná Furchova rozlučka. Těší mě to, říká zkušený gólman

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 29. září 2021 08:16
Vítězná Furchova rozlučka. Těší mě to, říká zkušený gólman Foto: HC Škoda Plzeň

Vítězné loučení a pak už další výzva. Hokejový brankář Dominik Furch končí svoje měsíční hostování v Plzni, svůj poslední zápas zvládl - pomohl Škodovkce k výhře 4:2 nad hradeckým Moutfieldem.

Byl to jako blesk z čistého nebe. Ke konci srpna přišla Škodovka o zdravotně indisponovaného Miroslava Svobodu. Vedení indiánů reagovalo bleskově, na měsíční výpomoc povolalo zkušeného Dominika Furcha. „Ozval se mi trenér plzeňských gólmanů Ruda Pejchar, jestli bych nechtěl v Plzni chytat. Bylo to rychlé jednání a byl jsem tu,“ uvedl krátce po svém příchodu. A právě v úterý proti Hradci Králové odchytal své poslední utkání za indiány. „Pro mě určitě příjemné, že můj poslední zápas v Plzni byl vítězný. Získali jsme tři body proti silnému soupeři. Těší mě, že jsme poslední zápasy sbírali body a kluci jsou nyní na dobré zápasové vlně,“ říká Dominik Furch.

Furch nakonec odchytal v západočeském mužstvu šest zápasů. „Samozřejmě odchytal jsem tu dobré, ale i horší zápasy. V prvních zápasech jsme měli výkyvy ve svých výkonech, takže to vše bylo nahoru dolů. Poslední dobou se celý tým zvednul, a když tým vyhrává, tak samotné hráče ten hokej více baví. Ke konci září byla již rozhodně větší radost,“ podotkl. Angažmá v plzeňském mužstvu je tedy u konce a kam jeho kroky povedou nyní? „Je to vše v jednání, smlouva zatím podepsána není, tak se mi o tom nechce příliš mluvit, nicméně doufám, že vše je na dobré cestě, abych měl brzo definitivně jasno,“ dodal Furch.