Viktorka nedala Jablonci šanci. Debakl řídil dvougólový Kopic

Od - neděle, 24. říjen 2021 17:54
Viktorka nedala Jablonci šanci. Debakl řídil dvougólový Kopic Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně zvítězili ve 12. kole Fortuna ligy na domácím hřišti proti Jablonci jednoznačně 5:0. Západočeši nakročili k výhře už v první půli, po 18. minutách a brankách Kopice a Beauguela vedli 2:0. Ve druhém poločase pak suverénní výkon korunovali svými góly znovu Kopic, Mosquera a Šulc.

Začátek zápasu nebyl ani z jedné strany příliš atraktivní. Přecijen o něco více ze hry měla ale Plzeň. A v 15. minutě z první pořádné akce udeřila. Mosquera našel centrem nekrytého Jana Kopice, a ten netradičně hlavou nedal Hanušovi šanci. O tři minuty později bylo hostům ještě hůř. Pernica dlouhou přihrávkou založil útok, Řezník přihrál do vápna na Jeana Davida Beauguela, a ten se nemýlil. Ve 24. minutě měl další obrovskou šanci Viktorie Řezník, tentokrát ale Hanuše nepřekonal. Ve 40. minutě Malinský strčil ve vápně do Havla, rozhodčí nejprve ukázal na penaltový puntík, po poradě s asistentem u videa ale pokutový kop odvolal.

Ve druhé půli hrála Plzeň přesně to, co potřebovala. A Jablonec nevěděl kudy kam a vyjma hlavičky Malinského z 51. minuty toho příliš nepředvedl. Západočechům několik brejků nevyšlo, v 70. minutě jim ale jeden protiútok klapl na výbornou. Sýkora narýsoval přihrávku Janu Kopicovi, který z pravé strany zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Za další tři minuty už to bylo 4:0. Jhon Mosquera se natlačil přes Holíka a tvrdou ranou trefil přímo pod břevno. V 89. minutě zápasu pak podtrhl debakl dorážející Pavel Šulc.