Viktoriáni deklasovali Pardubice šesti góly! Brankář Staněk nedochytal

Od - neděle, 24. září 2023 16:59
Viktoriáni deklasovali Pardubice šesti góly! Brankář Staněk nedochytal Foto: FC Viktoria Plzeň

Dvanácté vítězství v řadě zaznamenala parta Miroslava Koubka, v Doosan Areně tak padl klubový rekord z první mistrovské sezony. Viktoriáni doma zvítězili proti Pardubicím 6:2. V červenomodrém dresu se prosadili Hranáč, Dweh, Kalvach, Jirka a dvě branky přidal Rafiu Durosimni. Problémem pro Západočechy je zranění gólmana Jindřicha Staňka.

První poločas zápasu mezi Viktorií Plzeň a Pardubicemi nabídl několik velice důležitých momentů. Ve třinácté minutě poslal hosty do vedení Denis Darmovzal, který do prázdné branky doťukl balon po povedené individuální akci Kryštofa Daňka. Navíc došlo ke srážce Sampsona Dweha s Jindřichem Staňkem, který musel kvůli poranění hlavy střídat.

To ovšem probudilo kanonádu domácích. Symbolicky ve třiadvacáté minutě vyrovnal hráč s číslem dvacet tři Lukáš Kalvach. Střelec posledních dnů zůstal ve vápně nehlídán a s přehledem uklidil balon za Budinského. Čtyři minuty na to byla Doosan Arena na nohou podruhé. Sampson Dweh odebral balon soupeři na hranici pardubické šestnáctky, otočil se a zakroutil míč za Budinského. 2:1.

Do konce prvního poločasu jsme se dočkali ještě jednou. Balon ze standardní situace zakroutil na hlavu Robina Hranáče naprosto přesně Lukáš Kalvach a na Štruncáku se slavilo potřetí. Jediný, kdo se neradoval byl právě Robin Hranáč, který z úcty ke klubu, kde na hostování působil, gól neslavil. Po prvním poločase vedli Západočeši 3:1.

Pardubice ve snaze reagovat na stav udělaly poločasové střídání, jenže v padesáté minutě zahrál rukou ve vápně Ladislav Krobot. Exekuce pokutového kopu se zhostil Erik Jirka a Budinskému nedal šanci. Budinský sice vystihl směr pokutového kopu, ale na bombu Erika Jirky nedosáhl.

Bůra dovršil v osmdesáté druhé minutě Rafiu Durosinmi. Tomu naservíroval balon za obranu Lukáš Kalvach. Durosinmi k balonu obránce nepustil, vypálil a překonal Budinského popáté. Budinský se jen odhlédl a zůstal stát zmražený. 5:1

Tři minuty na to slavil nigerijský útočník podruhé. Hlavičkou s odrazem o zem dostal míč za Budinské pošesté. V samém závěru ještě korigoval skóre Kryštof Daněk, který propálil Mariána Tvrdoně. Viktoria doma porazila Pardubice 6:2 a došla si pro dvanácté vítězství v řadě. V Plzni tak padl třináct let starý rekord.

zdroj: fcviktoria.cz