Vezměte si mě domů, požadoval opilý bezdomovec po strážnících

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 3. listopad 2021 18:02
Vezměte si mě domů, požadoval opilý bezdomovec po strážnících Foto: P. Bauer

S hodně netradiční výzvou se setkali strážníci v Plzni. Opilý bezdomovec je prosil, aby si jej hlídka vzala k sobě domů. Místo toho ale muž putoval na záchytku.

Protialkoholní záchytná stanice se stala dočasným místem pobytu pro jednapadesátiletého cizince poté, co jej našli strážníci ležet silně podnapilého na trávníku u tenisových kurtů v Táborské ulici. "Sdělil jim, že je bezdomovec, nemá kde spát a chtěl, aby si jej hlídka vzala domů. Strážníci muži vysvětlili, že to není možné a doporučili mu, kam se má o pomoc v dané situaci obrátit," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Po několika marných pokusech zvednout se, začal muž podle Pužmanové vzdorovat. "Se slovy, že se mu nikam chodit nechce, že na něj prší a je mu zima, se muž „doplazil“ k zaparkovanému autu a hlavu schoval pod vozidlo," podotkla mluvčí. Při dechové zkoušce strážníci muži naměřili hodnotu hladiny alkoholu v dechu 2,95 promile. "Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, strážníci jej transportovali k vystřízlivění na záchytnou stanici," dodala Pužmanová.