Venkovní trápení trvá. Škodovka neuspěla ani ve Vítkovicích

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 21. únor 2020 21:07
hokej, gulaš Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň dál prožívají trápení v zápasech na venkovních kluzištích. Svěřenci Ladislava Čiháka v pátek prohráli na ledě Vítkovic 1:3 přesto, že vedli po gólu Milana Gulaše 1:0.

Jako první v utkání zahrozil Šišovský, který se natlačil až před Frodla, tištěný ale nezakončil razantně. Hostující gólman musel být v pozoru i později, když se na něj pokusil hned dvakrát v rychlém sledu vyzrát Trška. Škoda zahrozila Zdráhalem, ten ovšem nemířil přesně. Následně našel před svatyní domácích Mertla Gulaš, její strážce byl pozorný. Nakonec se síť rozvlnila po teči Lakatoše, byla však po zásahu vysokou holí. Branky se tak v úvodní periodě diváci nedočkali.

Prostřední část načal v úniku Schleiss, zvolil střelu, ta šla ale nad. Skóre tak otevřel Milan Gulaš. Svého kapitána vyslal do úniku před Svobodou pěkným prostrčením Mertl a puk prošel do sítě podél betonu po rychlé kličce. Západočeši navíc brzy dostali výhodu přesilovky, avšak nevyužili ji a přišel trest. Šišovský našel od zadního mantinelu mezi kruhy Alexandreho Malleta, jenž zavěsil pod břevno. Vrátit vedení svým barvám zkoušel rychle Straka, jenže v dobré palebné pozici těsně minul vzdálenější tyč. Když neuspěl zblízka ani Bukarts, měla o všem rozhodnout závěrečná dvacetiminutovka.

Již po pětapadesáti vteřinách v ní dokonal obrat Ondřej Roman, který se na Frodla řítil z levé strany a uspěl ranou z kruhu. Třetí trefu mohl přidat Dej po příhře Shleisse zpoza branky před ní, muž s maskou indiánů zakročil betony. To na druhé straně se vymotal do dobré palebné pozice Gulaš, jenže mířil až příliš přesně - rozezvučel tyč. V závěru ještě zkusili Plzeňští hru bez brankáře, znamenala ovšem jen pojišťovací trefu Ridery zásluhou opět Alexandreho Malleta. Západočeši tak na venkovních kluzištích zapisují již šestý nezdar.