Pátrání po osmileté Julii pokračuje. Na místo už míří speciální tým!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - neděle, 10. říjen 2021 20:56
Pátrání po osmileté Julii pokračuje. Na místo už míří speciální tým! Foto: HZS PK

Aktualizováno 11.10. 14:32 Celou noc pátrali bez úspěchu záchranáři z Čech i Německa po osmileté Julii Sleegersové z Německa, která se v neděli večer ztratila při hře s rodiči a sourozenci v lese u Čerchova na Domažlicku. V průběhu pondělí na místo vyrazil i speciální Czech SAR team.

FBXNd3BWEAEJrF6"Přes veškeré úsilí se bohužel nepodařilo do současné doby dívku nalézt, pátrání probíhalo celou noc. Ráno se vyměnili lidé, kteří jsou do něj zapojeni a pokračujeme se stejnou intenzitou dále," potvrdila policejní mluvčí Veronika Hokrová. 

Holčička měla mít na sobě oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty. Ztracená dívenka je německé národnosti. Podle dostupných informací byla s rodinou na výletě,  ztratit se měla v lese během hry.

Podle informací na německých zpravodajských webech pochází rodina holčičky z Berlína a na Čerchově byli na výletě se synem, dcerou a synovcem. Děti se při hře vzdálily od rodičů, ti poté zburcovali záchranné složky. Oba chlapce se podařilo najít, holčičku zatím nikoliv.

V souvislosti s pátráním se ozývá spousta dobrovolníků, kteří by se chtěli do pátrání po pohřešované dívce zapojit. "Moc děkujeme za zájem i iniciativu, nicméně v současné době máme v terénu dostatečný počet sil i prostředků a s ohledem na bezpečnost a zdraví ostatních, kteří by se do pátrací akce chtěli zapojit, bychom uvítali, aby tak v tuto chvíli raději nečinili. V případě, ze by se situace změnila, určitě se ozveme a pomoc rádi uvítáme," doplnila mluvčí policie Pavla Burešová.

Foto: PČR a HZS PK