Velká územní převaha k bodům nevedla. Viktoria nestačila na Zlín

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 22. listopad 2020 19:10
ZLNPLZ-report-1920-2021 foto: FCVP

Téměř tři čtvrtiny zápasu drželi míč na svých kopačkách. Ani to ale fotbalistům Viktorie Plzeň k ničemu nebylo. Návrat na hřiště po reprezentační pauze se zkrátka Západočechům nepovedl. V rámci 8. kola FORTUNA:LIGY prohráli na půdě Zlína nejtěsnějším možným rozdílem, když jedinou brankou rozhodl zápas Tomáš Poznar.

Hned v úvodní desetiminutovce si viktoriáni vypracovali obrovskou dvojšanci. Adriel Ba Loua uvolnil Radima Řezníka, jenž následně poslal přízemní přihrávku do vápna. Stanislav Dostál však skvěle zasáhnul jak proti Janu Kopicovi, tak při dorážce Davida Limberského. Další střelecký pokus si připsal Zdeněk Ondrášek, i tentokráte byl však domácí gólman připraven. Kopic pak nevyužil ani centr od Limberského, když hlavičkoval nad břevno. Za to „ševci“ se mohli radovat hned ze své první příležitosti. Jawo ve vápně našel skvělou přízemní přihrávkou Tomáše Poznara a ten otevřel skóre zápasu. S dalším pokusem bývalého hráče Plzně si už Hruška poradil, výsledek 1:0 tak vydržel až do konce poločasu.

Sotva se vyšlo ze šaten a Moravané už mohli vést o dvě branky. Vakho milimetrovým centrem přilepil míč na hlavu Fantiše a ten obrovskou šanci neproměnil. Vyrovnat mohl po více než hodině hry Ondrášek, ale jeho pohotová střela z otočky skončila pouze nad Dostálovo bránou. Čtvrt hodiny před koncem hlavičkoval po centru Ba Louy střídající Beauguel, jenže i kvůli teči domácích skončil míč těsně vedle brány. Západočeši se tak po reprezentační přestávce nevrátili na trávníky podle vlastních představ, ze Zlína totiž odjíždějí s prázdnou po nejtěsnější možné prohře.