První západočeské derby vyhrály Vary, rozhodl jediný gól

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 22. listopad 2020 18:40
hokej, frodl ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v extralize podruhé v řadě. Po páteční porážce v Třinci nestačili v západočeském derby na Karlovy Vary. O osudu zápasu rozhodl jediný gól, v 19. minutě ho vstřelil Vondráček.

Po jednozápasové pauze se do branky indiánů vrátil Dominik Frodl a jeho pozornost brzy vyzkoušel kapitán Energie Skuhravý. Na druhé straně nechali v sedmé minutě karlovarští hodně prostoru Kracíkovi, který si ovšem vylámal zuby na Novotném. Podobně dopadl také o chvíli později Kantner, a tak se pomalu ke slovu dostávali domácí. Pomohly jim dvě přesilové hry krátce za sebou. Ani jednu sice nevyužili, po návratu Stacha na led se ale v 19. minutě trefil Vondráček.

Ve 28. minutě měl dvě obrovské šance domácí Hladonik, Frodl ale držel skvělými zákroky Plzeň dál ve hře. Po polovině hry hráli hosté dlouhou přesilovku a činil se i Novotný. Zneškodnil šance Gulaše i Mertla a po návratu vyloučeného Rohana si na karlovarského gólmana nepřišel ani Pour.

Ve 44. minutě Frodl špatně rozehrál, pak ale neuvěřitelně zachránil proti zakončení Vondráčka. Zahanbit se ale nenechal ani na druhé straně Novotný, který vychytal Mertla. Závěrečný nápor Škody zbrzdila dvě zbytečná vyloučení v závěru zápasu. Plzeňané ještě zkusili hru v power-play, skvělý Novotný ale puk za záda nepustil.