Velká policejní honička. K řidičce s dítětem přisedl na semaforech muž, donutil je opustit vůz a ujel

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 17. únor 2020 18:28
86704924_10218795578332925_352702396519940096_n Foto: Policie ČR

Scéna jako z amerických kriminálek se odehrála v pondělí odpoledne v Plzni a následně i na jižním Plzeňsku. Přímo na světelné křižovatce na Klatovské třídě celostátně hledaný muž naskočil do auta k nic netušící řidičce a jejímu dítěti. Následně oba donutil vystoupit a ujel. Následná honička skončila po dvou hodinách v Kokořově na jižním Plzeňsku. Do akce bylo zapojeno několik policejních hlídek i vrtulník.

Foto: Policie ČR

Velká policejní akce začala poté, co krátce po půl druhé vtrhl neznámý muž na světelné křižovatce do vozidla značky Ford Focus a nasedl na místo spolujezdce. "Podle prvotních informací následně muž donutil ženu i s dítětem opustit vozidlo. Následně se vozidla se zmocnil a odjel směrem na Bory. Svědek události předal popis podezřelého muže," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Pachatel následně dojel do obce Oplot, kde jej před 14. hodinou odstavil a  odcizil další automobil značky VW Golf, jehož majitel se od něho na chvíli vzdálil. "Pachatel jel směrem na Přeštice, Dolce, Skašov, Březí, Měčín, Radkovice a dalšími obcemi a ujížděl i polními a lesními cestami," podotkla mluvčí policie.

Podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Přešticka byl zařazen do celostátního pátrání jako hledaná osoba. Do pronásledování bylo podle Ladmanové zapojeno několik policejních hlídek z různých oddělení i byl přivolán policejní vrtulník. "Policisté ze zásahové jednotky muže zadrželi kolem 15.30 v obci Kokořov na jižním Plzeňsku, kdy použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a pouta. "V současné době zjišťujeme další skutečnosti, na jejichž základě bude stanovena právní kvalifikace," doplnila Ladmanová.