Ve stopách Kubalíka? Plzeňský útočník podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem!

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 16. červen 2021 06:50
Ve stopách Kubalíka? Plzeňský útočník podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem! Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňský hokejista Jakub Pour podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s týmem Chicago Blackhawks. Dvaadvacetiletý hráč se bude dál připravovat v Plzni, poté se ale přesune do zámoří, kde bude pravděpodobně působit na farmě a čekat na svoji šanci zahrát si NHL.

"Jakub odchází do NHL v pozici vyzkoušeného evropského hráče, smlouva je na dva roky. Je pravděpodobné, že o svoji šanci zabojuje na farmě, se kterou však Chicago velmi dobře a promyšleně pracuje. Pevně věřím, že v NHL dostane šanci již v prvním roce. Příkladem mu může být Radim Zohorna, který do Pittsburghu přicházel ve velmi podobné pozici a NHL si zahrál již v premiérovém roce. Jakub je připraven zabojovat o svůj sen a prožít podobný hokejový příběh," prohlásil Pourův agent Robert Spálenka.

Sám Pour bere podpis s Chicagem jako splněný hokejový sen. "Každý kluk, který obuje brusle, vzhlíží ke startu v NHL. Vím, že této mety jsem ještě nedosáhnul, ale podpisem smlouvy jsem k ní udělal důležitý krok. Vše se dohodlo během několika dnů, velký dík patří Robertu Spálenkovi a celému jeho týmu ve Sport Investu. Tuhle cestu jsme si společně vytyčili a jsem rád, že jsme nikdy neuhnuli," uvedl.

Dvaadvacetiletý útočník přiznal, že Chicago sleduje hodně podrobně. "Od doby, co za Blackhawks nastupuje Plzeňák Dominik Kubalík. Celá organizace je mi velmi sympatická. Skvělí hráči, tradice, velké triumfy. Jsem nadšený a těším se, až si s Dominikem zavolám. Věřím, že od něj nachytám spoustu dalších rad. Zároveň vím, že na ledě to za mě nikdo neuhraje," podotkl.

Pour se dál bude připravovat v Plzni. "Trenérský štáb je zde fantastický a vím, že mi pomůže se stoprocentně připravit na novou výzvu. V Chicagu pak udělám maximum, abych si sen o startu v NHL splnil. Věřím, že se tak stane. Až přijde šance, musím být připravený a chytit ji za pačesy. Chci, aby na mě byli doma hrdí," doplnil.

"Jakub je typem hráče, který do hokeje přináší výšku, váhu, rychlost a zdravou agresivitu. Je velmi poctivým hokejistou, svoji šanci si vybojoval tvrdou prací a o hráče s tímto přístupem je zájem v jakékoliv soutěži na světě. Chicago nyní buduje nový tým, se kterým se bude chtít zařadit zpět mezi elitu v NHL. V Jakubovi si nepořizuje nové Patricka Kanea, ale rychlého a silového útočníka s výbornou pracovní morálkou," dodal Spálenka.