Váš účet napadli hackeři, řekl ženě falešný zaměstnanec banky. Díky tomu přišla o 100 tisíc

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 29. červenec 2021 08:48

Podvodník vydávající se za zaměstnance banky sedmačtyřicetileté ženě sdělil, že byl její bankovní účet napaden. Žena se tak v obavách o své úspory řídila instrukcemi a přišla o sto tisíc korun. 

Minulý týden se na stříbrské policisty obrátila žena, která uvedla, že ji měl na jejím telefonním čísle kontaktovat zaměstnanec banky, který jí sdělil, že její bankovní účet byl napaden. "V důsledku toho ženu instruoval za účelem domnělého zabezpečení jejích finančních prostředků. Ženu tedy přiměl vybrat finanční hotovost v celkové výši 100 000 korun z jejího bankovního účtu, peníze pak měla žena použít k nákupu kryptoměny prostřednictvím bitcoinmatu v Plzni, což oznamovatelka učinila. Až poté ji došlo, že by se mohlo jednat o podvod a obrátila se na policii," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Policisté podle Jirouškové ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Nyní se případem zabývají kriminalisté z tachovského oddělení hospodářské kriminality, kteří pátrají po pachateli. "V souvislosti s tím upozorňujeme občany, že se za poslední dobu nejedná o ojedinělý případ tzv. vishingu, proto buďte obezřetní při případné komunikaci s podvodníky vydávajícími se za zaměstnance bank, kteří se snaží vyvolat ve své oběti obavu o její finance a následně ji zmanipulovat tak, aby peníze ze svého účtu vybrala a vložila ji do bitcoinmatu a proměnila ji na kryptoměnu," dodala.