Vánoce známých Plzeňanů/3. díl

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 21. prosinec 2019 15:43
vanoce, sampanske ilustrační foto

Jak budou trávit plzeňské osobnosti vánoční sváty? Udržují tradice? Jaká je jejich štědrovečerní večeře i další zajímavosti. Několika známých Plzeňanů jsme se na to zeptali.

Milan Gulaš, kapitán HC Škoda Plzeň: Štědrý den bude vypadat jako vždycky. Sejdeme se úplně celá rodina. Já už ale nejspíš ráno v 6 budu startovat do Plzně, protože už v půl 9 sraz na trénink. S cukrovím se hlídám, protože to pak na sobě pociťuju. Salát si odpustím, ale řízek si dám.

Lucie Kantorová (ANO), členka Rady města Plzně: Vánoční svátky budu trávit v Plzni s rodinou a velmi se na ně těším. Tentokrát budou vánoční prázdniny dlouhé i pro žáky a stejně tak rádi budou i pedagogové. Určitě během svátků odjedu i za rodiči na Šumavu, takže se těším, že tam proběhne i nějaká tůra a že budu i v přírodě.

Pavel Mentlík, děkan Fakulty pedagogické: Štědrý den trávíme s celou rodinou, včetně rodičů i sestry. Scházíme se pravidelně u bohaté štědrovečerní večeře. Tradičně máme polévku, kubu, čočku a rybu. Je to náročné na přípravu. Celý den se poctíme, abychom viděli zlaté prasátko. Největším favoritem u cukroví jsou vosí hnízda.

Tomáš Vnuk, futsalista Interobalu Plzeň a české reprezentace: Na Štědrý den budu doma s rodinou. Ráno zdobím stromeček, po obědě jdeme celá rodina na hřbitov a k tradiční večeři zasedáme v 18 hodin. Po večeři dochází k předávání a rozbalování dárku a kolem 21 hodiny jedu za přítelkyní se kterou strávím zbytek večera a noci. Následující dva dny jezdíme po příbuzných na návštěvy. Cukroví mám rád strašně a abych řekl pravdu, tak se moc nehlídám, ale na druhou stranu i během svátku se pohybují a hraji různé turnaje a chodím si zabruslit, neboť jsem v mladí hrával i hokej za tehdejší Keramiku Plzeň.

Marcela Krejsová (ODS), náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje: Letos jedu s jednou dcerou a se zetěm k jeho otci do Sněžné v Českém Švýcarsku, kam přijedou ještě další příbuzní. Budeme v horách, budeme mít takové selské vánoce. U nás to bylo vždy doma, nazdobený stromeček, koledy, všichni společensky oblečení, krájení jablíček. Tak letos to bude asi úplně jiné.

Michal Vozobule (TOP 09), náměstek primátora Plzně: Vánoční svátky budu trávit čistě v rodinném kruhu, všechny tři dny, budeme doma ve třech. Chystáme se samozřejmě navštívit v dalších dnech i babičky. Na Štědrý den jíme kubu k obědu, moc si nepotrpíme na kapry, já osobně mám nejradši řízek. Vepřový. Chodívám odpoledne na náměstí Republiky na troubení koled. To je takový místní zvyk chování ve městě.