Vánoce na sněhu? Meteorologové už zveřejnili předpověď

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 7. prosinec 2021 12:11
Vánoce na sněhu? Meteorologové už zveřejnili předpověď Ilustrační. Foto: Pixabay

Vánoce se blíží doslova mílovými kroky a meteorologové už mají představu o tom, jaké počasí bude na Štědrý den v Česku panovat.

Podle předpovědi meteorologů by měl být nejchladnější týden ten současný. Až do konce roku se průměrné týdenní teploty v jednotlivých týdnech budou pohybovat kolem normálu. "V prvním předpovědním týdnu od 6. do 12. prosince se průměrná týdenní minima budou pohybovat kolem -4 °C a maxima kolem 1 °C. V dalším týdnu teplota stoupne a minima se do konce roku budou udržovat slabě pod nulou, maxima vystoupí slabě nad nulu, přičemž v rámci jednotlivých týdnů může docházet i k výraznějšímu kolísaní teplot," uvedli meteorologové.

Celkově bude období od 6. prosince 2021 do 2. ledna 2022 teplotně průměrné. "Tendence průměrných či lehce nadprůměrných srážek z posledních dvou týdnů bude pokračovat i v následujícím období. Do konce roku se očekávají v jednotlivých týdnech průměrné úhrny srážek a taktéž i období do 2. ledna bude jako celek srážkově průměrné," dodali meteorologové.