Vandalové, kteří poškodili stromy v centru Plzně, se přiznali. Škodu odpracují!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 27. duben 2022 13:34
Vandalové, kteří poškodili stromy v centru Plzně, se přiznali. Škodu odpracují! Foto: M. Osvaldová

Stromy s hlínou pohozené vedle obřích květníků. Takový pohled se naskytl všem, kteří 18. března ráno procházeli ulicí Bedřicha Smetany v centru Plzně. Řádění dvou vandalů zachytily bezpečnostní kamery a mladíci se nakonec raději přihlásili na policii sami. Podle našich informací oba svého činu litují a přijali ojedinělou nabídku Nadačního fondu Plzeň sobě, který stromy nainstaloval. Škodu si odpracují na květnovém sázení na náměstí Republiky.

Průmyslové kamery zachytily akci dvou vandalů zhruba ve 4 hodiny ráno. "Pět stromů bylo úplně vytaženo a vyhozeno na zem, tři z nich nepřežily a zahradník se rozhodl, že je nevsadí zpět. Poničený byl k tomu ještě také strom, který patřil jedné z místních kaváren," uvedla tehdy Kristýna Švédová z Nadačního fondu Plzeň sobě. 

Okamžitě se rozjelo pátrání a mladíci ve věku 17 a 18 let se nakonec policistům sami přihlásili. Nadační fond Plzeň sobě jim nabídl, že si svůj čin mohou odpracovat. "Chápeme, že jednali zřejmě pod vlivem alkoholu a mladické nerozvážnosti. Chtěli bychom jim tímto nabídnout možnost si vzniklou škodu odpracovat na plánovaném vysazování javorů do květníků na náměstí republiky v Plzni 27. května. Myslíme si, že by tak mohli lépe pochopit, co taková práce obnáší, a poučit se do budoucna," dodala Švédová. Podle ní oba na nabídku okamžitě kývli.

O řádění vandalů se dočtete zde.