Vandalismus na Krašovské se stupňuje, areál proto sleduje kamera

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 17. září 2021 10:00
Vandalismus na Krašovské se stupňuje, areál proto sleduje kamera Foto: MO Plzeň 1

Pod dohledem kamerového systému je nyní revitalizovaný vnitroblok v Krašovské v Plzni na Košutce, který byl nedávno dokončen a slavnostní otevření jej teprve čeká. Důvodem pro umístění kamery byl stále se stupňující vandalismus v celém areálu. Okem kamery jej nyní pozorují plzeňští strážníci i státní policisté. Na ně se také mohou lidé obracet, když uvidí, že je v místě ničen majetek. 

Revitalizovaný vnitroblok v Krašovské se stal cílem vandalů už poněkolikáté během několika týdnů. Na začátku září někdo nařízl kotevní oka u závěsných lan, zmizelo odsud také šest laviček a dva odpadkové koše. ,,Je mi to nesmírně líto a hlavně tomu nerozumím. Snažím se učit své děti a vnoučata mít respekt k tomu, co někdo buduje pro druhé. Respekt znamená si věcí vážít a neničit je. Je to pro mě naprosto nepřijetelné," říká zklamaná starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová. 

Čerstvá prohlídka areálu pak poukázala na další poničené prvky. U basketbalového koše kdosi utrhl kovovou síťku, na hřišti pro nejmenší děti je již podruhé rozbitý zavírací mechanismus vrátek a na modrém hřišti s umělým povrchem vandalové utrhli kotevní ocelové lanko ochranné sítě u branky, takže síť zde nyní nedrží. 

U klouzačky na dětském hřišti kdosi vyryl díru do umělého povrchu, který se začal odlupovat, a nyní v tom pokračují i samotné děti. „Budeme to řešit formou reklamace u zhotovitele, nicméně rádi bychom touto cestou požádali rodiče, aby na své ratolesti dohlédli, a nedocházelo k větším škodám,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. 

V celém areálu byl také v pondělí ráno obrovský nepořádek. Poházené PET lahve, pytlíky od jídla, kapesníky, plechovky od energetických drinků, krabičky od cigaret, a dokonce i oblečení. Největší spoušť byla bohužel přímo na modrém sportovním hřišti.