×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10015

Aktualizováno 13:57 Na úrovni bývalého dolu ve Zbůchu dochází od rána k úniku zemního plynu z nadzemního zásobníku. Na místě zasahují hasiči, kteří evakuují obyvatelé nejbližších domů. 

pátek, 17. září 2021 21:00

Milovníci vína zaplnili Habrmannův park

Také letos se v Habrmannově parku na Doubravce konají Slavnosti vína. Na již čtvrtý ročník této oblíbené akce dorazily hned první den stovky lidí.

Pavel Čížek – farmář, dlouholetý starosta, krajský zastupitel. Muž, který významně ovlivnil Spálenopoříčsko, ale především zajímavá osobnost, která prosazuje nové trendy v rámci udržitelného zemědělství a ochrany přírody.

Pod dohledem kamerového systému je nyní revitalizovaný vnitroblok v Krašovské v Plzni na Košutce, který byl nedávno dokončen a slavnostní otevření jej teprve čeká. Důvodem pro umístění kamery byl stále se stupňující vandalismus v celém areálu. Okem kamery jej nyní pozorují plzeňští strážníci i státní policisté. Na ně se také mohou lidé obracet, když uvidí, že je v místě ničen majetek. 

V rámci oslav 110. výročí klubu odehraje Viktoria Plzeň v sobotu 18. září výroční utkání. Viktoriáni do něj nastoupí ve speciálních retro dresech, které klub společně s výročními plechovkami Gambrinus a kompletním programem oficiálně představil na tiskové konferenci.

Oblíbené plzeňské science center Techmania má za sebou první týden omezeného provozu, kdy své návštěvníky z řad veřejnosti vítá pouze od čtvrtka do neděle. A to z důvodu úsporných opatření, která byla nastavena zejména kvůli dlouhodobému stavu podfinancovanosti a dopadům covid pandemie.

V sobotu 18. září v 19 hodin si Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest připravil na úplný závěr léta další exkluzivní premiéru. V amfiteátru Lochotín uvede ve spolupráci s Městem Plzní a Bontonfilemem dlouho očekávaný snímek o plzeňském rodákovi Karlu Gottovi režisérky Olgy Malířové Špátové KAREL.

Milovníci kapely Chinaski doslova v neděli zaplnili náměstí Míru v Klatovech. Koncert uspořádal Plzeňský kraj spolu s městem Klatovy jako poděkování složkám integrovaného záchranného sytému.

Do Rokycanské nemocnice zavítá v úterý 14. září Česká reprezentace kuchařů a cukrářů. Pro místní zdravotníky uvaří tříchodové menu. Kuchaři tak chtějí vyjádřit obdiv zdravotníkům za jejich práci v době pandemie. 

Kuchaři už odtajnili menu, které v Rokycanské nemocnici připraví. Podávat se bude mrkvový krém se zázvorem a koriandrovým olejem, krůtí prso v sušené šunce se zeleninovou caponatou a gratinovanou polentou. A moučníkem bude trhanec s karamelizovanými hruškami a creme fraiche.

Pro národní tým to bude třetí zastavení v nemocnicích Plzeňského kraje. V květnu a červnu už vařil nároďák v Domažlické a Stodské nemocnici, kde slíbil, že speciálním menu poděkuje i v Rokycanech. Příští týden svůj slib splní.

„Během pandemie jsme se jako tým prakticky neviděli od loňského června. Mnozí z nás, i když jsme se všemožně snažili být aktivní a pracovat, tak jsme toho za ty dlouhé měsíce navařili podstatně méně než rok dva zpátky. To bylo jedním z důvodů, proč jsme si pro první setkání po pandemii vybrali nemocniční kuchyni v Domažlicích, kde byli kuchaři naopak v tempu. A hlavně jsme chtěli poděkovat zdravotníkům. Ti si během pandemie mákli. A když jsme byli v jedné nemocnici, tak jsme slíbili, že přijedeme i jinam. Snad se nám menu podaří, uděláme zdravotníkům v Rokycanech radost a nezkazíme dobrou reputaci tamní kuchyně“ řekl manažer kuchařské nároďáku Tomáš Popp, který cítí ke kuchařům nejen v nemocnicích, ale třeba i ve školách nebo domovech pro seniory velký respekt.

Národní tým kuchařů a cukrářů ČR tvoří celkem 12 lidí, například šéfkuchaři známých hotelů a restaurací a profesionální cukrářky. Do Rokycan přijede minimálně čtveřice kuchařů, mimo jiné šéfkuchař hotelu Královka v Bedřichově Patrik Bečvář nebo Martin Staněk, kreativní šéfkuchař gastroholdingu Perfect Canteen Filipa Sailera.

čtvrtek, 9. září 2021 18:40

Viktorka na prodej?

Deník Sport dnes přišel s informací, že současný vlastník FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek chce klub prodat. 

Strana 1 z 2