Vandal poškodil v průběhu Slavností svobody historickou budovu radnice, sám se při tom zranil

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 6. květen 2024 18:59
Vandal poškodil v průběhu Slavností svobody historickou budovu radnice, sám se při tom zranil Foto: MP Plzeň

Šestatřicetiletý muž vylezl v noci ze soboty na neděli po zdi plzeňské radnice až na upevňovací konstrukci zvonu umístěné na budově. Ta váhu nevydržela, vandal spadl dolů a poškodil květináč pod ním. S podezřením na vnitřní zranění pak musel být převezen do nemocnice.

S neskutečnou drzostí se setkali strážníci krátce po půlnoci ze soboty na neděli. Na obrazovkách městského kamerového systému se objevila skupinka tří osob před plzeňskou radnicí. "Dva muži a jedna žena působili nevinně, ale to jen do doby, než jeden z mužů začal doslova šplhat po zdi radnice," uvedla mluvčí strážníků Tereza Schliková.

Šestatřicetiletý muž podle mluvčí vylezl na okrasný květináč a následně se v několikametrové výšce zavěsil na upevňovací konstrukci zvonu, který je umístěn na historické budově. Ta jeho váhu ale nevydržela, ze zdi se vylomila a muž spadl dolů, přičemž převrátil a poškodil květináč pod ním. Na místo už tou dobou mířila hlídka strážníků, která trojici zastihla při veselém rozhovoru ve vedlejší ulici. "Vzhledem k pádu a možným vnitřním zraněním muže, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a také státní policie, která si událost převzala z důvodu podezření ze spáchání trestného činu," dodala.