V zapomenutém sklípku uvízl bobr. Zachránili ho tři kluci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 10. červenec 2020 11:33
unnamed (3) Foto: DESOP

Bobra, který se nemohl dostat ven, našli ve sklípku zarostlém kopřivami tři kluci z Líšťan. Bez jejich pomoci by zvíře na místě zahynulo.

Foto: DESOP

Starý zapomenutý sklípek se nachází u potoka tekoucího z rybníka v Líšťanech na severním Plzeňsku. Časem se na sklep u potoka zapomnělo, zarostl kopřivami a křovím, přičemž za své vzal i poklop, kterým se sklípek zavíral. "Nevíme, co tři kluky ke sklípku přilákalo, ale pravdou zůstává, že Pepa, Ríša a Honzík díru do země našli a do sklepa se podívali. O to větší překvapení na ně ve sklepě čekalo, když tam zpozorovali pohyb a obrovské chlupaté zvíře čvachtající se ve 20 centimetrech stažené vody," popsal Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Tři kluci podle něj okamžitě reagovali a běželi svůj nález nahlásit dospělým. "Majitel sklípku pak zavolal k nám na záchrannou stanici a Radek Zeman bobra odchytil, vytáhl ven a vypustil do vedlejšího potoka. Nebýt tří kluků, tak by tam asi bobr zůstal a jeho pád do sklepa, ze kterého neměl šanci se sám dostat, by se mu stal osudný," dodal Makoň.