V souboji s ligovým lídrem indiánům střelecká převaha nestačila

Od - úterý, 20. prosinec 2022 20:23
V souboji s ligovým lídrem indiánům střelecká převaha nestačila Foto: HC Škoda Plzeň

Oslabení Západočeši po reprezentační pauze vyrazili vstříc dalšímu extraligovému souboji. V úterním zápase proti Dynamu Pardubice se však neujala ani jedna ze třiceti střel svěřenců trenéra Petra Kořínka, kteří tak na domácím ledě podlehli ligovému lídrovi 0:2.

Jako první v utkání zahrozil Tomáš Mertl, jehož ránu Frodl vykopl betonem. Na druhé straně dostal v podobné palebné pozici dostatek času Robert Říčka a zamířil přesně k levé tyči - 0:1. Vyrovnat mohl Rekonen, jeho střela ale zamířila pouze do levé tyče. Další šanci na vyrovnání nevyužil ani Zámorský, který z nařízeného trestného střílení po své krásné akci nepřekonal Frodla rychlou střelou.

Na začátku prostředního dějství domácí nevyužili čtyřminutovou početní výhodu. Brankově se tak prosadili opět hosté, Cienciala oslovil z pravého na levý kruh Roberta Říčku, který nezaváhal - 0:2.

Poslední periodu odstartoval Hrabík, který vystihl obranu soupeře, ale sám před Frodlem neuspěl zakončením mezi betony. Naopak definitivu mohl dodat svým barvám Zohorna, který se ocitl před Svobodou, jenže bekhendem přestřelil. V závěru zkusili domácí ještě hru bez gólmana, ta ale úspěch nepřinesla.

„Chtěli jsme mít dobrý vstup do utkání, toužili jsme dát první branku, ale to se nám nepovedlo. Škoda, že jsme nevyužili trestné střílení. Ve druhé třetině rozhodlo, že jsme neproměnili dlouhou přesilovou hru, hráli jsme celkově šest minut v početní výhodě. Poté se hra začala více převážet na hostující stranu. Ve třetí třetině jsme to ještě zkoušeli, opět jsme měli šance, bohužel gól se nám vstřelit nepovedlo. Můžeme jen pogratulovat soupeři," okomentoval průběh utkání plzeňský trenér Petr Kořínek,