V přípravě odehráli v plné sestavě sedm minut. Hokejová Plzeň ale vyhlašuje jasný cíl - play-off

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 6. září 2021 18:06
V přípravě odehráli v plné sestavě sedm minut. Hokejová Plzeň ale vyhlašuje jasný cíl - play-off Foto: M. Osvaldová

S pořádně obměněným kádrem vstoupí do nové sezóny hokejisté Škody Plzeň. Tou nejvýraznější změnou je bezesporu odchod Milana Gulaše. Indiáni ale mají před sebou tradiční cíl, postoupit do vyřazovacích bojů.

"Doufám, že nás čeká úspěšná sezóna se spoustou diváků. Na to se těším nejvíc. Ambice jsou vždy vysoké, nechceme na tom nic měnit. Cíl je dostat se do play-off, do osmičky. Mužstvo doznalo spoustu změn, máme nového kapitána, hodně nových hráčů. Chceme být sebevědomí a hrát útočný hokej," plánuje generální manažer klubu Martin Straka.

Přípravu komplikovaly zranění i nemoc

Zatímco suchou přípravou si noví trenéři mohli pochvalovat, s nástupem na led a hlavně s přípravnými zápasy se vše změnilo. "První dva týdny ještě všechno šlapalo, ale ve třetím utkání jsme přišli o dva útočníky, pak nás postihla epidemie, nějaká viróza, což přípravu to negativně ovlivnilo. Zrušily se dva zápasy, spousta hráčů netrénovala. Z přípravy jsme odehráli v kompletní sestavě asi sedm minut," popsal Miloš Říha. I tak ale věří, že se tým podařilo kvalitně připravit. "Snad jsme si to vybrali teď v létě a nepotkají nás už žádné patálie," dodal. Pozitivní podle něj je, že se hráči pomalu uzdravují, jisté tak je, že nenastoupí pouze Gustaf Thorell. "Což nás ale mrzí. Měli jsme totiž čtyři jasné centry, teď vypadl Gustaf, který je centr a na jeho pozici musíme zařadit Pavla Musila, s nímž jsme počítali do první lajny k Bulířovi a Mertlovi," vysvětlil.

Pět dní před startem extraligy také Škodovka představila poslední posilu, kterou se stal lotyšský útočník Martins Dzierkals. „Martins dorazil koncem minulého týdne, ještě si vyřizuje veškeré formality. Předtím byl v dobrém zápřahu, s reprezentací Lotyšska se zúčastnil olympijské kvalifikace, takže by měl být připravený. My se budeme samozřejmě snažit, abychom ho zapracovali do sestavy,“ říká Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň. "Pravděpodobně nastoupí v prvním zápase v první formaci s Michalem Bulířem a Tomášem Mertlem," doplnil Říha.

Kapitánem Kindl

Kapitánské céčko bylo několik sezón v držení Milana Gulaše. Žezlo teď přebere obránce Jakub Kindl, kterého si zvolili samotní spoluhráči. "Strašně moc si vážím funkce, být lídrem klubu. Když se podívám, kdo všechno tady byl kapitánem, Guli (Gulaš), Krtek (Kratěna), Dědek (Straka)..je to čest," prohlásil. Asistenty kapitána pak budou Peter Čerešňák a Petr Kodýtek.

První zápas čeká indiány už v pátek na ledě Pardubic, v neděli pak v prvním domácím utkání přivítají mistrovský Třinec.