V Plzeňském kraji se lyžuje v Železné rudě a na Špičáku, jinde chybí sníh

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 5. leden 2020 21:38
lyzovani ilustrační foto

Lyžaři moc šancí k zimním radovánkám nemají. V provozu jsou omezeně sjezdovky v lyžařských areálech Nad nádražím, Samoty, Alpa louka a Ski Pancíř. Lyžuje se také v zimním areálu Ski&Bike Špičák.

Ve Ski&Bike Špičák se lyžuje od pondělí každý den od 08:30 do 16:00. Aktuálně jsou v provozu dvě lanovky, čtyřsedačková LD Špičák a pohyblivý koberec u lyžařského hřiště. "Lyžuje se stále na jedné hlavní sjezdovce se střední obtížností v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného. Sníh tam dosahuje výšky až 50 centimetrů," uvedl mediální zástupce areálu Karel Samec. K dispozici je také lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem pro děti před chatou Blaženka.

"Návštěvnost se v sobotu a v neděli pohybovala okolo 700 lidí za den. Navíc v noci napadlo 10 centimetrů nové sněhu, takže provozovatelé zahájili zasněžování technickým sněhem. Zasněžuje se nově sjezdovka Spodní Šance, očekáváme, že se brzy otevře," řekl Samec. Na Špičáku je zataženo a minus tři stupně Celsia.

Ve středisku se zatím lyžuje za ceny vedlejší sezony. Celodenní skipas pro dospělého vychází při nákupu online o pět procent levněji než u kasy, kde stojí 550 korun, dětský 390 korun. Otevřená je lyžařská škola, půjčovna a všechny restaurace a občerstvení.

Podmínky pro běžkaře zatím na Šumavě nejsou příznivé. Lyžuje se na Modravě nahoře na Březníku, v Německu je upravený jeden větší a druhý malý okruh na Bretterschachten (za hranicí u Velkého Javoru). Dále se jezdí také na nedalekém okruhu Scheiben u Bodenmaisu.

Lyžovat se zatím nedá v lyžařském areálu Kocourov. Podle provozovatelů tam klimatické podmínky ještě neumožňují spustit zasněžování. V provozu nejsou ani vleky ve skiareálu Kašperské hory, kde technický sníh dosahuje zatím pouze pěti až 15 centimetrů.

čtk