V pátek rozesmáli diváky v Proluce svým vtipným absolventským představením studenti plzeňské konzervatoře

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 4. červenec 2023 10:03
V pátek rozesmáli diváky v Proluce svým vtipným absolventským představením studenti plzeňské konzervatoře Foto: Marek Velebný

Plastická chirurgie je vděčným tématem humorných situací a komediálních příběhů. A stala se také hlavním tématem hry Laurenta Ruquiera „Si c’était à refaire“, jejíž název lze přeložit jako „A co to trochu předělat?“ či snad rovnou odvážněji (leč v intencích textu) „Uděláte mi to znova?“. Tuto komedii pod názvem „Uděláte mně to znova?“ nazkoušeli na hodinách herectví absolventi Konzervatoře Plzeň, obor Muzikálový zpěv.

K doktoru Juvansovi nastoupí nová sekretářka, která tají, že je ve skutečnosti novinářka a chce psát reportáž pro bulvár. Oba protagonisté se však do sebe zamilují. Novinářka Claudine svému úkolu není schopna dostát a navíc se vše zkomplikuje nečekanou smrtí tajemné Jouvenceovy pacientky, slavné herečky X, z níž se však vyklube bezvýznamná hvězdička. Herečky si užívají lásky, obdivu plastického chirurga a usilují o jeho přízeň. Na kliniku přichází inkognito dokonce i slavná herečka z Titaniku. A manželka doktora Juvanse samozřejmě žárlí.

Obecenstvo rozesmály vtipné scénky ve stylu francouzské grotesky s občas přehnaným černým humorem, který byl možná místy i trochu za hranou. Herečky i jimi obletovaný záletník doktor Juvanse mnohdy přehrávali, což však bylo adekvátní a vhodné pro tento druh komedie.

Představení nastudoval režisér Lukáš Ondruš. Zvláštní poděkování získala nakonec od pořadatele herečka Dominika Fraiova, která za 5 týdnů nastudovala roli jako alternaci. Fraiova hraje taktéž v divadle Pluto a působila i v Divadle Dialog.