V Otíně na Klatovsku shořela drůbežárna s tisíci kuřat

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 11. duben 2020 19:20

Velký požár zachvátil dnes dopoledne jednu halu drůbežárny v Otíně na Klatovsku. Na místě zasahovaly desítky hasičů s 19 kusy techniky. V hale uhořelo asi 16.000 malých kuřat, řekl řídící důstojník krajských hasičů Štefan Livinka. Požár je už lokalizovaný a nešíří se, hasiči jsou stále na místě.

O požár se hasiči dozvěděli kolem 10:00. V době příjezdu prvních jednotek už byla celá hala v plamenech. Požár ji celou zničil. Jednotky se také zaměřily na ochlazování okolních staveb. V blízkosti hořícího objektu jsou další dvě haly. Příčinu požáru ani předběžnou výši škod zatím hasiči nestanovili. Na místě jsou jejich vyšetřovatelé.

Letos je to už druhý velký požár velkochovu v Plzeňském kraji, při němž uhynulo větší množství zvířat. V lednu oheň zničil v Kladrubech na Rokycansku halu, v níž uhořelo asi 400 chovných prasnic a 1400 selat. Hasiči i policie tehdy odhadli škodu na 35 milionů korun. U požáru tehdy hasiči zasahovali přes 18 hodin. Díky tomu, že se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun.

čtk