V nalezené tašce našel muž platební kartu. Zkusil s ní vybrat peníze!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 24. listopad 2023 16:06
V nalezené tašce našel muž platební kartu. Zkusil s ní vybrat peníze! Zdroj: Policie ČR

Dosud neznámý pachatel nalezl na pánských toaletách tašku, ve které se nacházela mimo jiné platební karta. Místo toho, aby ji odevzdal, si ji ale ponechal. Z bankomatu se pak pokoušel o výběr peněz.

"Podle dosud zjištěných skutečností nalezl dosud neznámý pachatel dne 8. září 2023 kolem půl druhé odpoledne na pánských toaletách v nákupním centru na Rokycanské třídě látkovou tašku s osobními doklady a s platební kartou. Místo toho, aby nálezce tašku poctivě odevzdal na nejbližší oddělení policie, ponechal si ji. Kartu následně použil, kdy se pokusil vybrat z bankomatu osm tisíc korun. To se mu ovšem nepodařilo," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté se případem nadále zabývají a v rámci jeho objasňování získali fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.