V Heřmanově Huti na Plzeňsku hořela střecha firmy

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 2. květen 2024 18:08
V Heřmanově Huti na Plzeňsku hořela střecha firmy Foto: HZS PK

Střechů průmyslového objektu zachvátil dnes odpoledne v Heřmanově Huti na severním Plzeňsku požár. Hasiči vyslali do průmyslové haly 11 jednotek s 16 kusy techniky a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Třiadvacetiletého muže převezli záchranáři do nemocnice, lehce se zranil i jeden ze zasahujících hasičů.

Hořet začalo krátce po 17. hodině. "Všechny osoby by měly být evakuovány," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar s tím, že lokální ohniska požáru nalezli hasiči také uvnitř objektu. "Plamenné hoření jsme uhasili. Stejně tak uvnitř již nic nehoří. Aktuálně rozebíráme část střechy, abychom vyloučili možnost šíření požáru žhnutím uvnitř konstrukce," uvedl před 18:30.

S ohledem na velikost objektu a předpokladů většího počtu osob na místě byly k požáru vyslány čtyři výjezdové skupiny záchranářů. "Na místě byl ošetřen muž ročník 2001, který se lehce nadýchal splodin kouře a byl transportován dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice na Borech. Na místě se lehce zranil jeden zasahující hasič, jeho transport ale nebyl nutný," doplnila mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.