V čem jsme se vozili za socialismu? Historické automobily a motorky obsadí pivovar a projedou Plzeňskem!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 9. srpen 2022 15:58

Po dvouleté covidové pauze projedou v sobotu 13. srpna Plzní, severním Plzeňskem a Rokycanskem automobily a motocykly z dob socialismu. Veteran Car Club Plzeň pořádá již sedmý ročník srazu těchto vozidel.

227H retrojizda plakat A4 PrazdrojPodle jednoho z pořadatelů, Davida Procházky, se v žádném případě nejedná o jakoukoliv propagaci minulého režimu. "Akce je pořádána jako připomínka vozidel, se kterými se dnešní čtyřicátníci setkávali jako děti, padesátníci na nich získávali své první řidičské zkušenosti a ti starší v nich prožili kus života," uvedl.

Celá akce začne výstavou vozidel na nádvoří Plzeňského Prazdroje, odkud se vozidla v 10 hodin vydají na zhruba 100 kilometrů dlouhou spanilou jízdu. Na ní budou účastníci plnit různé úkoly. Z Plzně účastníci vyrazí přes Zruč a Kozojedy do Chříče, kde si prohlédnou muzeum, pokračovat budou přes Zvíkovec na Liblín. "Tam vozidla uvidí i obyvatelé zdejšího domova sociálních služeb. Cestou do Plzně pak posádky projedou kolem němčovické pařezové chaloupky, navštíví muzeum Karla Gotta v Újezdě, rozhlednu v Břasích a přes Všenice a Chrást se vrátí do pivovaru," popsal trasu Procházka.

Okolo 16. hodiny se pak vrátí do areálu pivovaru, kde budou na nádvoří vozidla opět vystavena. Návštěvníci budou v anketě moci vybrat nejzajímavější stroj a od 17 hodin pak zazní stylová hudba v podání Kroků Michala Davida. Poté dojde k vyhodnocení úkolů, rozdání pohárů a cen.

"Akci jsme dva roky nepořádali a k jejímu pokračování nás vlastně vyzvali sami účastníci," podotkl Milan Hampek, další člen pořadatelského týmu, který se těší na setkání s motoristickými kamarády. Těch se přihlásila více než stovka.

Oba pořadatelé pak věří, že akce bude zajímavá nejen pro účastníky, ale i pro návštěvníky. "Moc se těším na okamžiky, kdy dědečkové budou opět vnoučatům ukazovat auta, se kterými jezdili v mládí. Na mysli jim vyvstanou vzpomínky, ty krásné i ty méně pěkné a bez ohledu na to, že akci pořádá náš Veteran Car Club jsem jako starosta centrálního obvodu rád, že se může konat a děkuji Plzeňskému Prazdroji za poskytnutí zázemí," dodal Procházka.