V areálu DEPO 2015 bude promítat autokino

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 7. květen 2020 18:13
DEPO2015 foto: plzen.cz

Projekt nazvaný "Autodepokino" přišel na svět díky snaze adaptovat se na nepříznivou situaci aktuálně postihující celou kulturní sféru. Na filmy se můžete přijet podívat od 14. do 17. května do areálu DEPO 2015.

Návštěvníci budou z pohodlí svých vozů sledovat projekci na LED obrazovce široké 12 metrů, ve zvukovém formátu zvaném Silent Disco. Promítat se budou snímky Vlastníci, Joker, Tenkrát v Hollywoodu, Příliš osobní známost, Rivalové, Poslední aristokratka, Rambo – Poslední krev. Promítání začne ve čtvrtek filmem Rivalové a od pátku do neděle poběží vždy dva filmy denně, ráno a večer.

„Situace, která nastala v polovině března se výrazně dotkla nejen festivalu Finále Plzeň, který jsme byli nuceni přesunout na konec září, ale kin a filmů obecně. Jsem proto velice ráda, že jsme se mohli podílet na dramaturgii autokina v areálu DEPO2015 v Plzni. Výběr filmů je přizpůsoben osobitému formátu, který zde není příliš obvyklý. Kromě českých filmů s diváckým potenciálem jsme se rozhodli zařadit i filmy z produkce USA, kde se autokina zrodila. Věřím, že si z naší filmové nabídky vybere každý a že si vybrané snímky užijete ze sedačky vašich vozů stejně, jako byste si je užili v křeslech kin," uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

„Jsme rádi, že můžeme v této, pro kulturu, nelehké době nabídnout pro plzeňské diváky tento zajímavý formát projekcí.  Pro diváky to navíc bude jedna z prvních příjemných možností se opět setkat s kinem a vůbec s kulturou mimo svůj domov. Doufáme, že tento netradiční formát bude mít u diváků úspěch a podaří se nám alespoň takto omezeně nastartovat veřejné kulturní produkce," říká za DEPO2015 nový programový ředitel Jan Štěpán.

Vstupenky jsou k dispozici na platformě Plzeňská vstupenka, v síti GoOut i přímo na místě. Cena je 390 korun za auto v předprodeji a 450 korun na místě. Součástí vstupenky je také malé občerstvení. Počet lidí v autě je libovolný a nabízí se tak možnost sdílet zážitek s rodinou nebo s přáteli a cenu vstupenky tím zvýhodnit. Speciální akce platí pro řidiče veteránů, starších nad 30 let. Ti mají cenu vstupenky za 200 korun. Kapacita areálu je 120 aut na jedno promítání. Na místě bude připravena možnost využít občerstvení s bezpečným roznosem přímo do vozu, k dispozici budou i toalety.

14.5.2020 15.5.2020 16.5.2020 17.5.2020
18:00:00 Vlastníci Poslední aristokratka Příliš osobní známost
19:30:00 Rivalové
21:00:00 Joker Tenkrát v Hollywoodu Rambo: Poslední krev