Univerzitní upír bude opět vysávat krev

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 30. říjen 2021 10:00
Univerzitní upír bude opět vysávat krev Foto: ZČU Plzeň

Od 2. do 4. listopadu se na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň uskuteční už 24. semestrník tradiční akce Západočeské univerzity v Plzni Univerzitní upír. Darovat krev se chystají studenti i zaměstnanci. Připojit se k nim ale může kdokoliv z veřejnosti.

Univerzitního upíra pořádají studenti Fakulty pedagogické ZČU, výzva však platí pro celou univerzitu. „Cílem Univerzitního upíra je zvýšení zásob krve ve FN Plzeň a také získání nových dárců z řad studentů a zaměstnanců univerzity. Vřele vítáni budou jak pravidelní dárci, tak prvodárci,“ říká za organizační tým Alena Bláhová. Podrobné informace o Univerzitním upírovi jsou k dispozici na Facebooku či Instagramu, informace k dárcovství krve najdou zájemci na webu Transfuzního oddělení.

Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň sídlí v ulici 17. listopadu, čp. 12. Univerzitní upír tam bude ve dnech 2. až 4. listopadu pomáhat každý den od 6.30 do 12.00 a ve středu navíc od 13.00 do 17.00 hodin.

V roce 2019 se 23. ročníku Univerzitního upíra zúčastnilo 82. Mezi dobrovolníky bylo 37 prvodárců, většina z nich právě z řad studentů. Zatím největší zájem o Univerzitního upíra byl při jeho 10. ročníku, kdy přilákal 272 lidí.