Unikátní projekt. Dívkám bude s fotbalem pomáhat Disney a jeho příběhy

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 22. září 2021 16:02
Unikátní projekt. Dívkám bude s fotbalem pomáhat Disney a jeho příběhy Zdroj: UEFA.com

Fotbalová asociace ČR ve spolupráci s UEFA přichází s unikátním projektem UEFA Playmakers Disney určený pro dívky se zájmem o sport a fotbal. Projekt bude probíhat v celkem 30 Centrech Playmakers, která jsou rozmístěna po celé České republice. A jedním z nich je i vejprnické Rodinné centrum Kulíček.

Projekt je určen pro dívky se zájmem o sport a fotbal ve věku 5 - 8 let. Není důležité, aby byly dívky jakkoliv sportovně či fotbalové nadané – jediné, na čem záleží, je, aby se nadchly pro hravé spojení pohybu a sportu obecně se světem pohádek Disney. "Rodinné centrum Kulíček bylo oslovené vejprnickým fotbalem. Za Plzeňský kraj dostalo centrum šanci uspořádat tuto akci," uvedl trenér Jaroslav Čubr. Účelem projektu podle něj je, aby se přivedly k fotbalu i dívky. "Aktuálně bylo přihlášeno asi 30 dětí, což je třetí největší počet v České republice," dodal.

Projekt UEFA Playmakers Disney je vypsán na půlroční období, aktuálně tedy na období podzim 2021. V každém Centru Playmakers, tedy v RC Kulíček se bude konat celkem 10 bloků, z nichž první se uskuteční na neděli 26.září v tělocvičně ZŠ Vejprnice. Za účast dívky v projektu se hradí částka 500 korun za celé období.