Ukradený skútr vypátral policista ve svém volnu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 12. červen 2020 14:09
ViewImage Foto: PČR

Policista v civilu z obvodního oddělení Plzeň 2 si všiml dvou osob, které se v nočních hodinách odstrkávaly na skútrech. Neváhal a osoby oslovil. A jak se ukázalo, udělal dobře. Jeden skútr procházel pátráním. 

Foto: PČR

Ve čtvrtek 4. června krátce po půl dvanácté v noci si policista, který pracuje na obvodním oddělení Plzeň 2, povšiml dvou podezřelých osob. "Jednalo se o sedmatřicetiletého muže a pětadvacetiletou ženu, kteří kousek za Plzní směr Valcha seděli na skútrech a pouze se odstrkávali," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Policista jel podle ní ze služby a v momentě, kdy se k těmto osobám přibližoval svým vozidlem, muž zastavil a žena začala ujíždět směrem do lesa. Muž zákona neváhal, oslovil je a přitom držel v ruce služební průkaz. "Díky dobré místní a osobní znalosti poznal, že se jedná o kriminálně závadové osoby, které mají s policií již jisté zkušenosti. Po chvíli na místo dorazili kolegové z borského oddělení, kteří následnou lustrací zjistili, že jeden ze skútrů je vyhlášen v pátrání jako věc odcizená," dodala Raindlová.

Díky skvělé práci mladého policisty je skútr zpět u svého majitele, pro kterého má velkou citovou hodnotu, jelikož si ho sestavil sám.