Ujížděl před policisty na motorce a dobře věděl proč!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 2. prosinec 2019 20:11
auto, policie Ilustrační foto: M. Osvaldová

Policejní honička s jezdcem na motocyklu značky Jawa, která začala v Plné na Tachovsku, vyvolala následně celý řetězec dalších událostí. Vše začalo v okamžiku, kdy hlídka stavěla v Tepelské ulici motocykl. Jeho řidič na znamení nereagoval, pokračoval dál a snažil se hlídce se služebním vozidlem ujet. Při projíždění zaparkovaného automobilu s přívěsným vozíkem, nezvládl řízení a narazil levou stranou do boku přívěsu a následně i zaparkovaného vozidla. Následně havaroval a upadl na zem.

„Po pádu začal řidič z místa utíkat. Krátce na to jej ale policisté dostihli a za pomoci hmatů a chvatů jej zpacifikovali. Dechová zkouška u řidiče (32) měla pozitivní výsledek. Přístroj naměřil hodnotu 2,0 a 1,91 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že se muž při dopravní nehodě zranil, přivolali policisté na místo záchrannou službu, která jej převezla k dalšímu vyšetření a odběru krve do nemocnice,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Tím ale případ zdaleka nekončil. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že motocykl, se kterým dotyčný muž havaroval, byl odcizený v předchozích dnech v obci Svahy. Muž se také k uvedené trestné činnosti policistům přiznal s tím, že motocykl tři dny užíval. Po ošetření v nemocnici proto putoval rovnou na policejní služebnu. Plánští policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.