Turisté budou po Plzeňsku a Bavorsku cestovat s jednou jízdenkou

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 11. duben 2022 11:02
Turisté budou po Plzeňsku a Bavorsku cestovat s jednou jízdenkou ilustrační. Foto: České dráhy

Turisté budou po Plzeňském kraji a dvou příhraničních oblastech Bavorska cestovat vlaky i autobusy s jednou jízdenkou. Dohodlo se na tom vedení Plzeňského kraje se zástupci partnerské Horní Falce a Dolního Bavorska. Obě strany budou uznávat jízdní doklady mezi okresy Regen, Cham a Plzeňským krajem.

Podle náměstka hejtmana Pavla Čížka budou na vybraných spojích českým cestujícím uznávány jednodenní přestupní jízdenky nazvané Turista Plzeňskem a Bavorskem, které budou platné pro Plzeňský kraj a dva příhraniční bavorské obvody. Pro jednotlivce bude celodenní jízdenka stát 240 korun, pro skupinu 360 Kč. "Zakoupit ji bude možné standardně jako jakoukoli jinou jízdenku v našich autobusech nebo vybraných vlacích," uvedl náměstek.

„Česko-bavorské vztahy trvají přesně dvacet let a za tu dobu se nám podařilo mnoho úspěšných projektů. Covidová pauza ale dokázala celou řadu vztahů ochladit. Nyní se je všechny strany opět snaží znovu rozhýbat," uvedl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Podle něj jde o pilotní projekt, který je připraven na období od 4. června do 25. září s tím, že následně si obě strany zájem o projekt na podporu turismu vyhodnotí.