Tréninky v Plzni? Je to jízda. Navrátilci z hostování cítí obrovskou šanci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 17. leden 2020 08:29
49354737083_eff72a31de_k Pavel Bucha prožil v Mladé Boleslavi skvělý půlrok. Foto: FCVP

Pavel Bucha, Milan Havel, Pavel Šulc Všechna tato jména mají něco společné. Do tréninku Viktorie Plzeň se zapojili po hostování v dalších ligových klubech a všichni společně cítí, že mají šanci, jako možná dlouho ne. "Máme velkou motivaci se prosadit a přesvědčit nový trenérský tým o svých kvalitách," tvrdí shodně.

Nejvíce vynikal Pavel Bucha, který má za sebou především vynikající podzimní část v mladoboleslavském dresu, kdy si v 19 zápasech připsal šest gólů a čtyři asistence. „První polovina, což bylo jaro v minulé sezoně, byla taková seznamovací, kdy jsem se v lize teprve oťukával a zvykal si na její kvalitu a rychlost. Podzim už ale vyšel tak, jak jsem chtěl, splnilo to účel. Samozřejmě to ale vždy může být lepší,“ říká skromně.

Milan Havel v Bohemce nastoupil do 11 ligových zápasů, odehrál 986 minut a dal tři branky. „Představoval bych si sám od sebe větší efektivitu, šance na to byly. Ale hostování splnilo účel a myslím si, že to byl správný krok,“ komentoval krajní bek.

Střední záložník Pavel Šulc v Opavě odehrál 15 ligových utkání. „Z pohledu minutáže to určitě bylo dobré hostování, protože jsem toho odehrál hodně. Nicméně nepodařilo se mi dát gól a ani přidat asistenci, z tohoto pohledu by to určitě chtělo zlepšit,“ je si vědom.

Teď jsou všichni tři odhodlaní zabojovat o místo v plzeňské sestavě. „Motivace je velká, ale tu máme všichni hráči. Na každém tréninku je to jízda, fotbalisté tu jsou skvělí. Jsem rád zpátky a budu se o to rvát,“ prohlásil Milan Havel. „Sám jsem si ověřil, že ligu hrát dokážu. Teď jde jen o to potvrdit to ve Viktorce a prosadit se,“ doplnil ho Pavel Bucha.

Tréninky pod Adrianem Guľou jsou zajímavé, což toto trio hráčů potvrdilo. „Trenér po nás chce, abychom spíše běhali s míčem, i třeba při kondičním tréninku. Neběháme tolik na okruhu. Kvalita tréninků i hráčů je veliká,“ potvrdil Pavel Šulc. „Vše má hlavu a patu, věřím, že je to na dobré cestě,“ dodal Bucha.