Trápení Škodovky neskončilo ani v Třinci, indiáni spadli až na páté místo a začnou čtvrtfinále v Mladé Boleslavi

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 6. březen 2020 21:49
hokej, frodl Foto: HC Škoda Plzeň

Měli blízko druhému místu, po prohře 0:3 v Třinci a další nepříznivé souhře ostatních zápasů spadli hokejisté Škody Plzeň až na páté. Čtvrtfinále play-off extraligy tak budou svěřenci Ladislava Čiháka začínat venku. Soupeřem o postup jim bude Mladá Boleslav.

Lépe do utkání vstoupili domácí. Stránský zatáhl kotouč od vlastní modré podél pravého mantinelu až do útočné třetiny na kruh, odkud oslovil v situaci dva na jednoho Martina Růžičku, který bekhendem otevřel dnešní střelecký výčet. Po chvilce pálil v početní výhodě po křižném pasu Gernáta z levé strany Roth, našel ale jen lapačku plzeňského brankáře. Poté přišla rychlá kombinace pro zakončujícího Matěje Stránského, ten ovšem z první poloodkrytou klec minul. Přesto se Slezané druhé branky dočkali. Stejný hráč za pár vteřin dostal šanci na reparát a udeřil přesným pokusem z levého kruhu. S rychlou korekcí se snažil přispěchat Jank, od modré těsně přestřelil. Neujala se ani akce pro zakončujícího Straku, jenž před Štěpánkem puk netrefil ideálně. O první přestávce tak zamířili do kabin spokojenější domácí.

Prostřední periodu zahájil v úniku Kovarčík, na Frodla si ale nepřišel po kličce a zakončením mezi betony. Činil se i Štěpánek, který řešil zakončení Kaňáka, jenž si sjel od modré až před branku. Z podobné pozice na druhé straně nepřidal třetí gól ani Dravecký. Nejblíže k němu tak byl v tomto dějství Jank, který pár kroků za modrou napřáhl a rozezvučel tyč. I o druhé pauze tak na světelné kostce zářil stav 2:0.

Polední dvacetiminutovku načali Západočeši v početní výhodě, ze svých pozic si ovšem na muže s maskou Ocelářů nepřišli Gulaš a Čerešňák. Následně se do přečíslení dvou na jednoho dostali Vrána s Adamským, puk skončil mimo. Definitivní pojistku se dvakrát snažil v rychlém sledu přidat Gernát od modré, jednou však minul, podruhé zasáhl Frodl. Ten v poslední minutě nedosáhl na bratrskou kombinaci Michala a Ondřeje Kovarčíka, kteří si dvakrát vyměnili puk z osy hřiště na levý kruh. Oceláři tak nakonec Západočechy v tabulce vystřídali na konečné druhé příčce.

hcplzen.cz