Trápení hokejové Plzně pokračovalo i v posledním kole základní části

Od - neděle, 6. březen 2022 19:33
Trápení hokejové Plzně pokračovalo i v posledním kole základní části Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli na závěr základní části derby s Karlovými Vary 1:3. Indiáni šli sice ve 25. minutě do vedení zásluhou Ludwiga Blomstranda, hosté pak ale třemi góly otočili vývoj zápasu a vyhráli na ledě Škodovky po více než šesti letech. Indiáni naopak na poslední chvíli vypadli ze čtyřky zaručující přímý postup do čtvrtfinále a je tak jisté, že budou muset absolvovat předkolo.

Úvod zápasu příliš krásy nepobral. Energie brzy dostala k dispozici přesilovou hru, v níž mohutně tlačila, Pavlát ale nakonec odolal i obrovské šanci Koblasy, po jehož dorážce se puk vykutálel jen těsně vedle tyče. Jinak ale oba týmy v útoku dlouho mlčely. Až v 15. minutě z ničeho nic zazvonila za Lukešem tyč po tečovaném nahození Kaňáka od modré. V závěrečné minutě měl ještě šanci domácí Kohout, Pavlát se ale zaskočit nenechal.

Střelecké trápení nakonec skončilo ve 25. minutě. Plzeň se dlouho v přesilové hře trápila, pak ale předvedla rychlou kombinaci a Ludwig Blomstrand po kombinaci s Thorellem z úhlu trefil poloprázdnou branku. Ve 33. minutě ujel karlovarské obraně Malát, zkusil rychlou kličku, ale Lukeš v kritické chvíli Karlovy Vary podržel. A dal tak svému týmu šanci k vyrovnání. Za další minuty totiž nahodil puk z úhlu na Pavláta Kohout a plzeňský gólman si nešťastně srazil puk do sítě.

Plzeň mohla jít znovu do vedení ve 47. minutě, jenže Lang v obrovské šanci trefil jen lapačku přesunujícího se Lukeše. Gólman Energie podržel svůj tým i o chvíli později proti zakončení Blomstranda. V 51. minutě se tak nakonec prosadila Energie. Koblasa z levého křídla nepříliš prudkou střelou zaskočil Pavláta. Plzeň pak dostala šanci v přesilové hře, naopak ale mohla sama inkasovat, když ujel do brejku Rachůnek. Pavlát ještě udržel naděje Škodovky, ty pak ale definitivně utla power-play, v níž pojistil výhru Energie Černoch.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "První dvě třetiny to byl urputný hokej, nebylo to nic hezkého. Přesto jsme se dostali do vedení a měli únik na 2:0. Ale ve druhé třetině jsme nepůsobili dobře, hru jsme nezvládali, měli spoustu ztrát kolem modrých čar. Hráli jsme strašně složitě. Třetí třetina byla asi z naší strany nejlepší, začali jsme se víc rvát, ale nevyužili jsme šance a dostali jsme ten gól my. Asi za tu hru ve 40 minutách. Bohužel to takhle dopadlo."