Tohle Blatného a spol. nepotěší. Očkování nevěříme, tvrdí Plzeňané

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 5. únor 2021 17:28
plzen_cz_očkování, injekce ilustrační foto

Zatímco někteří lidé netrpělivě čekají, až se na ně dostane s očkováním řada, spousta Plzeňanů podle naší ankety nemá o vakcínu vůbec zájem.

https://www.youtube.com/watch?v=UKxul-p_jZ4&feature=youtu.be

V této chvíli se očkování týká pouze zdravotníků, sociálních a pobytových zařízeních či seniorů nad 80 let. V pozdním jarním období se ale počítá s vakcinací široké populace. Jak ovšem prozradila naše anketa, lidé se očkování bojí.

"Nenechám se očkovat, ani svoji rodinu. Nechci být očkovaná na něco, na co neumí ani léčit. Vakcíně nevěřím," uvedla jedna z Plzeňanek. Další oslovení pak počkají, jak se situace bude dál vyvíjet. "Jsem zdravý a mladý člověk, nevidím v tom pro mě žádné dobro. Počkám rok, dva, co to udělá a pak se uvidí," prohlásil asi třicetiletý muž.

I ti, kteří se očkovat nakonec asi nechají, nejsou si úplně jistí. "Nechám se očkovat, ale obavy trochu jsou, aby nevznikly nějaké zdravotní komplikace," uvedla další Plzeňanka v naší anketě. A s podobným názorem není jediná. "Nechám si to asi naočkovat, ale zatím tomu nevěřím," zněl další názor.

Někteří pak uvažují o očkování jen kvůli tomu, aby mohli cestovat. "Když nebudu muset, tak se nenechám. Ale chci vycestovat, takže budu muset," uvedl mladý muž.