Tipy na sobotní výlety

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 25. listopad 2022 09:32
Tipy na sobotní výlety Ilustrační foto FB Perníčky z Chodska

Příroda se již téměř celá ponořila do zimního spánku, náš region ale nespí. V Plzni a okolí to žije a vy si můžete v sobotu 26. listopadu vybrat z celé řady akcí a spojit je s příjemným výletem.

Rozsvícení vánočního stromečku a tvorba ozdob v Ledcích

Ve Farmaparku u Toma v Ledcích bude od 8:00 do 17:00 probíhat výroba vánočních ozdob a zdobení vánočního stromu. Přijďte i vy pomoct se zdobením vánočního stromečku. O zábavu na celý den je postaráno. Slavnostní rozsvícení proběhne v 17:00 (otevírací doba Farmaparku se v tento den prodlužuje do 18:00).

Vánoční řemeslný jarmark v Domažlicích

Vánoční řemeslný jarmark, na kterém si můžete zakoupit originální vánoční dárky od místních řemeslníků, se koná na ZUŠ Jindřicha Jindřicha od 9:00 do 16:00.
Ve 13:00 proběhne křest knížky Tajemství perníčků.

Předvánoční jarmark a živý betlém v Nevřeni

Centrum Caolinum Nevřeň sice přes zimu nezve návštěvníky do zdejšího bývalého hlubinného kaolinového dolu, protože v něm zimují netopýři, to ale neznamená, že se samotné Centrum ukládá k zimnímu spánku. V sobotu se do Centra Caolinum můžete vydat na předvánoční jarmark, nakoupit si vánoční dekorace a drobné dárky - adventní věnce a výzdobu, medové výrobky, ručně malované ozdoby, dřevěné ozdoby, korálkové ozdoby a šperky, domácí marmelády a sirupy od Macháčků, perníčky, a nebude chybět ani něco dobrého k snědku. Také si můžete projít venkovní naučnou stezku Pod zemí.
Jarmark začíná ve 13:00, od 16:30 pokračuje program na návsi u kapličky s představením Živý Betlém a rozsvícením vánočního stromečku.

Výlet na Radyni pro adventní věnec

Pokud ještě nemáte připravenou vánoční výzdobu a stále vám chybí adventní věnec, můžete si pro něj udělat vycházku na hrad Radyně. V sobotu odpoledne od 12:00 do 16:00 se bude pod Radyní tvořit a za malý poplatek 90,- Kč dostanete materiál i náčiní pro výrobu adventního věnce. Procházku na hrad tak můžete spojit s tvořením v Centru služeb pro turisty u krbových kamen a domů si odnést nezbytnou adventní ozdobu.

JARMARK U KAPLIČKY v Třemošné

Po dvouleté pauze se vrací Jarmark u kapličky, kde na návštěvníky čeká od 13:00 do 18:00 kulturní program v podání dětí z místní mateřské školy a vystoupení žáků ze ZUŠ Třemošná.
V 17:30 proběhne rozsvícení Betlému za doprovodu trubačů.
Během celého odpoledne bude možnost se občerstvit (zákusky, klobásy, párek v rohlíku, teplé nápoje, pivo) a navštívit stánky s drobnými suvenýry:
- Keramické výrobky chráněné dílny
- Výrobky klientů Centra denních služeb a Sociálně terapeutické dílny
- Sady Schwarz (jablka, mošty)
- Perníky od paní Vaňkové
- Pečené čaje a různé zavařeniny od Mileny z Dolan
- Mydlitto - mýdla a kosmetika
- Háčkované ozdoby a další..

Výstava Šumava:

Kdo si chce odpočinout po delším výletu do přírody nebo naopak načerpat inspiraci, kam vyrazit příště, může navštívit od 19:00 vernisáž fotografické výstavy v Bistro & Kavárna Zrno, Pavlíkova 7 v Klatovech. V rámci doprovodného programu vystoupí od 20:30 lokální kapela "Black Spring“, na baru bude kromě výběrové kávy i řada drinků a v rámci bistra se můžete těšit na samé dobroty! Událost pořádá Fotíme Šumavu a ZRNO.