Tip na jarní prázdniny: Techmania pořádá příměstské tábory

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 26. leden 2022 16:20
Tip na jarní prázdniny: Techmania pořádá příměstské tábory Zdroj: Techmania Science Center

Jarní prázdniny se blíží, stále ještě nemáte pro své dítě program? Pak pro vás máme skvělý tip. Techmania Science Center připravila speciální příměstské kempy.

Lektoři z Techmanie opět připravili pro své táborníky skvělou nabídku zajímavých táborů. Každý si přitom může vybrat podle toho, co ho nejvíce baví. První z nich je zaměřený na auta, lodě a roboty. V průběhu tábora se děti seznámí se základními druhy dopravních prostředků. Zkusí si postavit svůj kluzák a podrobí ho zkoumání v aerodynamickém tunelu. Zjistí, na jakých fyzikálních principech plují lodě na hladině, a jak se ponorky orientují v oceánu. Zkusí si postavit vlastní raketu na různé druhy pohonu a také proniknou také do tajů robotiky. Tábor je určen pro děti ve věku 2. až 5. třídy ZŠ.

Další tábor s názvem Teorie třesku ukáže ty nejzásadnější okamžiky historie vesmíru. Každý den bude věnovaný jinému období a úkolem účastníků bude podílet se na tomto 13,8 miliardy let dlouhém dobrodružství, které prožijí během pouhého týdne. Můžete se stát součástí tvorby prvních hvězd, postavit si vlastního dinosaura, objevovat tajemství starých civilizací nebo se vydat na cestu na Měsíc a na Mars. Kromě pestrého a neotřelého programu vás čekají i tematické projekce Ve 3D Planetáriu a 3D Cinema. Tábor je určen pro žáky druhého stupně ZŠ.

Třetí téma je "Cestování po Evropě". Během jarního kempování si prostřednictvím zajímavých aktivit a her vyzkouší děti nové věci, tradice a zvyky, kuchyně a jazyky zemí našeho kontinentu. Zúčastní se také diskuze o nejdůležitějších výzvách, kterým evropské země čelí, a pokusí se najít řešení. Zajímavostí je, že se vše odehraje v angličtině, která je nejrozšířenějším jazykem na celém světě a nejdůležitější dovedností všech turistů. Tento příměstský tábor je určený pro děti od 9 do 13 let.

Z důvodu onemocnění covidem a nebo nařízené karantény se může stát, že se nebudou moci přihlášení táborníci programu zúčastnit. Techmania v těmto případech bude vracet rodičům zpět již uhrazené „táborné“. 

Maximální kapacita každého běhu tábora je 15 osob. Na tábory je možné se stále přihlásit až do 31. ledna 2022.