Stříbro chystá referendum kvůli výstavbě bazénu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 16. červenec 2020 14:26
plzen_cz_2 prezent.foto Stříbro Stříbro, ilustrační foto

Lidé ve Stříbře na Tachovsku budou letos na začátku října kromě krajských a senátních voleb hlasovat také v obecním referendu. Radnice se bude ptát, zda má začít stavět nový krytý plavecký bazén. Na jeho stavbu si nechala vypracovat studii, která náklady na bazén odhaduje přibližně na 200 milionů korun. To je zhruba jeden roční rozpočet města se 7700 obyvateli. Náklady by město plně hradilo z úvěru. Vedení radnice chce lidem před konáním referenda ještě celý záměr podrobně představit, řekl místostarosta Karel Lukeš (Nezávislí za Stříbro).

"Výstavba krytého bazénu je ve Stříbře nejdéle diskutovanou věcí napříč všemi politickými stranami, mluví se o ní posledních 30 let," řekl Lukeš. Současná koalice ANO a Nezávislí za Stříbro měla bazén jako jeden z hlavních bodů svých volebních programů. Stříbro je nyní případné stavbě areálu asi dosud nejblíže za poslední desetiletí. "Přesto, protože je to velmi výrazná investice, která by si vyžádala dlouhodobý úvěr, chceme nechat hlasovat veřejnost," uvedl Lukeš.

Podle zpracované studie by mohl vedle ledové plochy vyrůst moderní sportovně-relaxační areál s plaveckým bazénem o délce 25 metrů, wellness zónou s dětskými atrakcemi, tobogánem a saunovým světem. Bazén má splňovat i nároky na pořádání plaveckých soutěží.

Stavbu by město kompletně financovalo z úvěru se splatností maximálně do 20 let.

čtk