Strážníci oživovali muže v podchodu centrálního autobusového nádraží!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 15. listopad 2022 11:10
Strážníci oživovali muže v podchodu centrálního autobusového nádraží! ilustrační. Foto: P. Bauer

Hodně dramatický zásah mají za sebou plzeňští strážníci. V pondělí odpoledne zachraňovali muže, který zkolaboval v podchodu Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Policistům se ho podařilo oživit, záchranáři ho převáželi do nemocnice už při vědomí.

V pondělí v půl čtvrté odpoledne dostali strážníci oznámení, že v podchodu Centrálního autobusového nádraží Plzeň leží muž, který je pravděpodobně v ohrožení života. "Na základě tohoto oznámení byla na místo okamžitě vyslána hlídka služebny Bory. Strážníci k podchodu dorazili do tří minut. Bezvládně ležící muž nedýchal, neměl hmatatelný puls. Jeden z dvojice strážníků okamžitě zahájil resuscitaci s nepřímou masáží srdce a volal linku 155, druhý z členů hlídky mezitím spěchal do služebního vozu pro zdravotnický batoh a defibrilátor," popsala mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Krátce poté se podle ní na místo dostavila také další motorizovaná hlídka. "Ta kolegu při náročné resuscitaci vystřídala a pokračovala v ní za současného použití ambuvaku," upřesnila.

Zásah byl ale velmi dramatický. "U postiženého se podařilo jen na okamžik obnovit částečné dýchání. Krátce nato, co strážníci provedli na pokyn TANRU kontrolu životních funkce, došlo k opětovné zástavě dechu," podotkla Pužmanová s tím, že strážníci dál pokračovali v oživování až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Nakonec se všem mohlo ulevit. "U muže se po prováděné resuscitaci podařilo strážníkům obnovit srdeční činnost a záchranářům dýchání. Zdravotnickou záchrannou službou byl z místa muž transportován na oddělení Emergency již při vědomí," dodala mluvčí.