Sto tísňových hovorů zaznamenali během oslav policisté v regionu

Foto: M. Osvaldová

Policisté na tísňové lince 158 přijali v Plzeňském kraji během silvestrovských oslav téměř 100 tísňových hovorů. Řešili různé potyčky a napadení, poškozování majetku, ale i řidiče posilněné alkoholem. Nechyběly ani přestupky v dopravě či přestupky proti občanskému soužití.

„V policejních celách skončili celkem tři pachatelé trestných činů. Jednalo se zejména o výtržníky či napadení. Napříč krajem si řada občanů stěžovala na hluk v souvislosti s odpalováním petard a jiné zábavné pyrotechniky. Plně byla využita rovněž kapacita protialkoholní záchytné stanice,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková.

Nejzávažnější dopravní nehodu řešili policisté v Klatovech, kde osobní automobil srazil asi pětadvacetiletého chodce. Dle prvotních informací chodec vběhl před vozidlo. Policisté alkohol u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Okolnosti dopravní nehody teď policie vyšetřuje. „Muže jsme transportovali se středně těžkým poraněním a plně při vědomí do Klatovské nemocnice,” informoval mluvčí záchranné služby Vítězslav Sladký.